Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis Solidnym Pracodawcą XX-lecia w Polsce!

Wyróżnienie zostało przyznane Prologis na podstawie oceny komisji kwalifikacyjnej konkursu oceniającej takie kryteria jak np.: jak warunki pracy, warunki socjalne, jasna i sprecyzowana ścieżka kariery w organizacji czy dynamika zatrudnienia.

Solidny Pracodawca to wyróżnienie przyznawane już po raz dwudziesty firmom w Polsce, które w swoich działaniach na rzecz pracowników wychodzą poza standard. Celem programu, prowadzonego pod patronatem m.in. Business Center Club i organizacji Pracodawcy RP, jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, którzy promują nieszablonowe rozwiązania HR i otwarcie dzielą się swoim doświadczeniem z rynkiem. Tytuł Solidnego Pracodawcy otrzymują firmy, których wzorcowa polityka personalna, przekłada się na wysoką jakość oferowanych produktów i świadczonych usług.

- Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, nie tylko naszych klientów, ale również pracowników. To oni tworzą zespół, który jest doceniany przez partnerów i klientów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i odpowiadamy na nie. Wspieramy naszych pracowników i pomagamy im wspierać innych. Zwiększyliśmy liczbę dni płatnego urlopu na wolontariat pracowniczy z 4 do 5 w roku. Tytuł Solidny Pracodawca Roku i XX-lecia to dla nas ważne wyróżnienia, ale też motywacja i zobowiązanie do kontynuowania obranej drogi, w której największym kapitałem są ludzie i ich zaufanie – podkreśla Lidia Jesiotr, People & Culture Parnter w Prologis na region Europy Środkowej.

W tym roku, z okazji jubileuszu plebiscytu, Prologis otrzymał również nagrodę Solidny Pracodawca XX-lecia. To specjalne wyróżnienie dla firm, które swoją postawą od lat promują wartości jakie zawierają się w definicji solidności zatrudnienia. W uzasadnieniu jury podkreśliło przejrzystość i obiektywność procesu rekrutacji oraz wynagrodzeń w Prologis, a także zaangażowanie firmy w oddolne inicjatywy i system świadczeń pozapłacowych dostosowany do zmieniających się okoliczności.

(źr. Prologis)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.