Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z bałaganem w danych produktowych i fałszywkami –ruszyła usługa „Verified GS1”

Platforma e-Produkty, prowadzona przez GS1 Polska, umożliwia weryfikację danych produktowych lokalnych i globalnych producentów w ramach usługi Verified by GS1.
Mnogość danych wcale nie zapewnia ich dokładności. Sieci handlowe i sprzedawcy internetowi czasem nie są w stanie kategorycznie odpowiedzieć na pytanie: „Czy to faktycznie taki produkt, za jaki go uważam?”. Jednoznaczną identyfikację produktów w skali całego świata gwarantuje tylko „paszport produktowy”, oparty na globalnych standardach.

„Legitymowanie” produktu przez Verified by GS1
Verified by GS1 to usługa identyfikacji produktu, bazująca na unikalnym identyfikatorze, Globalnym Numerze Jednostki Handlowej (GTIN). W ramach usługi dane produktowe są wprowadzane do niej przez uczestników systemu GS1 – producentów i właścicieli marek – z całego świata, a GS1 jako właściciel i administrator serwisu potwierdza legalność numerów GTIN w oparciu o globalną bazę danych, obejmującą prawie 200 mln produktów. Dzięki temu wszyscy interesariusze mają gwarancję, że repozytorium spełnia najwyższe standardy zgodności.

System jest obecnie wprowadzany stopniowo na całym świecie. Z usługi Verified by GS1 korzysta już turecka sieć detaliczna Migros oraz rumuński portal e-commerce eMAG, którym Verified by GS1 pozwoliło rozwiązać wiele problemów ze szczegółową identyfikacją produktów oraz wyeliminować towary podrobione. Skorzystanie z Verified by GS1 może także uświadomić detalistom i producentom skalę braków informacyjnych o wzajemnych ofertach, jaką unaocznił projekt porównania danych firmy METRO, w Polsce właściciela sieci MAKRO Cash and Carry, z danymi o produktach Procter & Gamble. Rozbieżność sięgnęła aż 9%. Więcej w case study.

Drzwi do świata globalnych danych
Bazy danych polskich oraz globalnych produktów zostały zaimplementowane na platformie e-Produkty. Jej punktem wyjściowym jest numer GTIN. Baza jest aktualizowana praktycznie każdego dnia. Za jej pomocą można zweryfikować własną bazę produktową i sprawdzić, czy numery GTIN przechowywane w zewnętrznych bazach są prawidłowe i rzeczywiście odpowiadają wskazanym produktom. Polski Uczestnik Systemu GS1, który chce skorzystać z usługi Verified by GS1, importuje do systemu własną bazę, a jako wynik weryfikacji otrzymuje plik, który zawiera informację o poprawności i legalności numeru GTIN oraz dane o produkcie, który jest przypisany do tego numeru. Jeżeli produkt ma uzupełnione wszystkie obowiązkowe atrybuty oraz dodane zdjęcie, w opisie pojawi się znaczek „VbGS1”. – Dzięki platformie e-Produkty polscy przedsiębiorcy mogą udostępniać dane o produktach klientom i partnerom handlowym na całym świecie. Przyniesie to oczywiste oszczędności czasu i kosztów, a także pomoże zwiększyć wydajność logistyczną i magazynową. Podniesie też renomę i wiarygodność polskich towarów na arenie międzynarodowej – komentuje Magdalena Krasoń-Wałęsiak, Menedżer ds. e-commerce w GS1 Polska.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: Verified by GS1: https://www.gs1pl.org/uslugi-i-narzedzia/verified-by-gs1 

(źr. GS1 Polska)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.