Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z bałaganem w danych produktowych i fałszywkami –ruszyła usługa „Verified GS1”

Platforma e-Produkty, prowadzona przez GS1 Polska, umożliwia weryfikację danych produktowych lokalnych i globalnych producentów w ramach usługi Verified by GS1.
Mnogość danych wcale nie zapewnia ich dokładności. Sieci handlowe i sprzedawcy internetowi czasem nie są w stanie kategorycznie odpowiedzieć na pytanie: „Czy to faktycznie taki produkt, za jaki go uważam?”. Jednoznaczną identyfikację produktów w skali całego świata gwarantuje tylko „paszport produktowy”, oparty na globalnych standardach.

„Legitymowanie” produktu przez Verified by GS1
Verified by GS1 to usługa identyfikacji produktu, bazująca na unikalnym identyfikatorze, Globalnym Numerze Jednostki Handlowej (GTIN). W ramach usługi dane produktowe są wprowadzane do niej przez uczestników systemu GS1 – producentów i właścicieli marek – z całego świata, a GS1 jako właściciel i administrator serwisu potwierdza legalność numerów GTIN w oparciu o globalną bazę danych, obejmującą prawie 200 mln produktów. Dzięki temu wszyscy interesariusze mają gwarancję, że repozytorium spełnia najwyższe standardy zgodności.

System jest obecnie wprowadzany stopniowo na całym świecie. Z usługi Verified by GS1 korzysta już turecka sieć detaliczna Migros oraz rumuński portal e-commerce eMAG, którym Verified by GS1 pozwoliło rozwiązać wiele problemów ze szczegółową identyfikacją produktów oraz wyeliminować towary podrobione. Skorzystanie z Verified by GS1 może także uświadomić detalistom i producentom skalę braków informacyjnych o wzajemnych ofertach, jaką unaocznił projekt porównania danych firmy METRO, w Polsce właściciela sieci MAKRO Cash and Carry, z danymi o produktach Procter & Gamble. Rozbieżność sięgnęła aż 9%. Więcej w case study.

Drzwi do świata globalnych danych
Bazy danych polskich oraz globalnych produktów zostały zaimplementowane na platformie e-Produkty. Jej punktem wyjściowym jest numer GTIN. Baza jest aktualizowana praktycznie każdego dnia. Za jej pomocą można zweryfikować własną bazę produktową i sprawdzić, czy numery GTIN przechowywane w zewnętrznych bazach są prawidłowe i rzeczywiście odpowiadają wskazanym produktom. Polski Uczestnik Systemu GS1, który chce skorzystać z usługi Verified by GS1, importuje do systemu własną bazę, a jako wynik weryfikacji otrzymuje plik, który zawiera informację o poprawności i legalności numeru GTIN oraz dane o produkcie, który jest przypisany do tego numeru. Jeżeli produkt ma uzupełnione wszystkie obowiązkowe atrybuty oraz dodane zdjęcie, w opisie pojawi się znaczek „VbGS1”. – Dzięki platformie e-Produkty polscy przedsiębiorcy mogą udostępniać dane o produktach klientom i partnerom handlowym na całym świecie. Przyniesie to oczywiste oszczędności czasu i kosztów, a także pomoże zwiększyć wydajność logistyczną i magazynową. Podniesie też renomę i wiarygodność polskich towarów na arenie międzynarodowej – komentuje Magdalena Krasoń-Wałęsiak, Menedżer ds. e-commerce w GS1 Polska.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: Verified by GS1: https://www.gs1pl.org/uslugi-i-narzedzia/verified-by-gs1 

(źr. GS1 Polska)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.