Dodaj ogłoszenie o pracy


Kod Innowacji GS1 Polska - poznaj liderów cyfrowej transformacji!

Już 17 listopada odbędzie się trzecia edycja konferencji Kod Innowacji, organizowanej przez GS1 Polska. Organizatorzy zapraszają na prawdziwe święto innowacji – tym razem w formule online.


W środę 17 listopada o g. 11 rozpocznie się tegoroczna, trzecia edycja konferencji Kod Innowacji. W wydarzeniu można wziąć udział, nie ruszając się sprzed ekranu komputera. Zaproszeni do studia ICAN niezależni eksperci oraz Członkowie i Członkinie Rady Systemu GS1 Polska podzielą się własnymi doświadczeniami i opowiedzą o korzyściach z wdrożeń globalnych standardów GS1.

Konferencja organizowana od 2018 roku przez GS1 Polska to jedyna w swoim rodzaju okazja do zainspirowania się cyfrowymi rozwiązaniami, które budują przewagę konkurencyjną. Udział w konferencji jest bezpłatny – dla każdego, kto chce nadążać za globalnymi i lokalnymi trendami!

Gość specjalny: Paweł Motyl, autor bestsellerów Świat Schrödingera i Labirynt, pierwszy Polak na liście TOP30 Global Gurus, jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji w niepewnych czasach. Ekspert zainauguruje konferencję wykładem pt. „Nawigowanie w czasach nieprzewidywalności: nowe wyzwania dla liderów cyfryzacji”, podczas którego wskaże aspekty cyfrowej transformacji, na które warto zwrócić największą uwagę.

Jak co roku, na konferencji Kod Innowacji, zaprezentowane zostaną przykłady innowacyjnych wdrożeń globalnych standardów GS1 w polskich firmach i instytucjach. W debacie poświęconej wymianie doświadczeń w realizacji transformacji cyfrowej wezmą udział Członkowie i Członkinie Rady Systemu GS1 Polska :
• Jakub Gierszyński, e-commerce Director, Sephora Polska
• Jolanta Gałązka, Dyrektor Logistyki, Tubądzin Management Group
• Ryszard Ćwirko, Dyrektor ds. Logistyki, MWS
• Marcin Dopierała, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Hebe, członek Executive Committee
• Jarosław Gulowaty, Dyrektor Logistyki Kontraktowej, Fresh Logistics Polska
Podczas wydarzenia organizatorzy przybliżą także koncepcję Akademii Cyfryzacji GS1 Polska, platformy stworzonej z myślą o kompleksowym wsparciu firm w procesie digitalizacji.

Kto zgarnie tegoroczne laury?
Podczas konferencji zostaną zaprezentowane najbardziej innowacyjne wdrożenia globalnych standardów GS1, nagrodzone przez niezależne jury oraz wyróżnione przez internautów. Głosowanie internautów jeszcze trwa. Zachęcamy do oddania głosów na najlepsze wdrożenia: https://kodinnowacji.pl/glosowanie-internautow 

Do rywalizacji w trzeciej edycji zgłosiły się sieci handlowe stosujące globalne standardy GS1 w celu niemarnowania produktów spożywczych oraz przedstawiciele sektora e-commerce. Tegoroczną ciekawostką jest Polska Spółka Gazownicza, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej) do zdalnego odczytywania stanu liczników. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: ICAN, „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Menedżer Zdrowia”, „TSL Biznes”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, Logistics „Manager”, „Logistyka”, Pracujwlogistyce.pl, Top Logistyk.

Więcej na stronie https://www.kodinnowacji.pl/ 

(źr. GS1 Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.