Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy! Zagłosuj na Kod Innowacji GS1 Polska!

Wystartowała już trzecia edycja konkursu Kod Innowacji GS1 Polska. W tym roku z sieciami handlowymi i producentami rywalizują przedstawiciele e-commerce oraz… dystrybutor gazu i Federacja Polskich Banków Żywności. Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne Jury firmom lub instytucjom, które skutecznie wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Od dziś swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać internauci pod linkiem: https://cutt.ly/uE4OU2K 

- Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w firmach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój – potrzeba oszczędności surowców naturalnych lub walka z marnowaniem żywności – komentuje Marta Szymborska, menedżer ds. komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?
W tej edycji bierze udział 9 uczestników. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się Netto, które we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, również startującą w konkursie, wykorzystuje rozwiązanie EPCIS. Sieć handlowa Makro Cash and Carry oraz firma Grupa Żywiec zgłosiły wdrożenie elektronicznego komunikatu awiza dostawy. W konkursie startuje również Polska Spółka Gazownictwa, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej). Rozwiązanie to identyfikuje wszystkie punkty wyjścia z systemu dystrybucyjnego, tzw. PDG (Punkt Dostawy Gazu) lub PoD (Point of Delivery), dzięki czemu można m.in. zdalnie odczytywać stan liczników gazowych.

E-commerce z mocną reprezentacją
O nagrodę rywalizują również przedstawiciele e-commerce. Firma Omnipack, świadcząca kompleksowe usługi fulfilment sklepom internetowym, zgłosiła wdrożenie standardowej etykiety logistycznej GS1. Allegro zaimplementowało numer GTIN, który wykorzystuje do jednoznacznej identyfikacji produktów sprzedawanych na allegro.pl w kilku tysiącach kategorii produktowych.
Z kolei sklep internetowy Krateczka startuje w konkursie za sprawą korzystania z numeru GTIN na platformach sprzedażowych, m.in. Amazon i eMAG. Firma Lider Hurt zgłosiła wykorzystanie kodów kreskowych w systemie WMS.

Więcej o edycji 2021
GS1 Polska od 2018 roku przyznaje nagrody polskim firmom, które do poprawy efektywności wykorzystały globalne standardy GS1. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju:

dr hab. Halina Brdulak, prof. nadzw. SGH – Szkoła Główna Handlowa
dr hab. Arkadiusz Kawa – Sieć Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
Patrycja Sas-Staniszewska – Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba
dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk – Szkoła Główna Handlowa, Sapere
Joanna Redmer – GS1 Polska
dr inż. Elżbieta Hałas – GS1 Polska

Link do głosowania konkursowego dla internautów: https://cutt.ly/uE4OU2K 

(źr. GS1 Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.