Dodaj ogłoszenie o pracy


Wystartowała trzecia edycja konkursu Kod Innowacji GS1 Polska

Nagroda za najlepsze wdrożenie standardów GS1 ma wyróżnić firmy, które osiągnęły największe korzyści z innowacyjnych wdrożeń wykorzystujących rozwiązania GS1.
Niezależne jury złożone z ekspertów i autorytetów branżowych przyzna nagrody za innowacyjne wdrożenia standardów GS1, które miały miejsce w okresie od 1 lipca 2019 roku do 1 września 2021 roku. Trafią one do przedsiębiorstw jako nagrody w dwóch kategoriach: duże i małe firmy.

W skład Jury wchodzą:
• dr hab. profesor nadzw. SGH Halina Brdulak– Szkoła Główna Handlowa
• dr hab. Arkadiusz Kawa - Sieć Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
• Patrycja Sas-Staniszewska - Izba e-Handlu
• dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk - Szkoła Główna Handlowa, Sapere
• Joanna Redmer - GS1 Polska
• dr inż. Elżbieta Hałas - GS1 Polska

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji online Kod Innowacji, która odbędzie się 17 listopada 2021 roku w Warszawie, w studio ICAN Polska. Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 1 października 2021 roku poprzez formularz znajdujący się na stronie www.kodinnowacji.pl
W dwóch poprzednich edycjach konkursu nagrodzono: m.in. Allegro, Bio Market, Carrefour Polska, Makro Cash & Carry, Decathlon Polska, HTL Strefa, PEKAES, Raben Logistics Polska oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W konkursie przyznawana jest także nagroda publiczności. W 2018 roku w głosowaniu online wzięło udział ponad 1600 osób, a wyłonionym laureatem została firma Fresh Logistics. 

- Z kolei w 2019 roku 1100 internautów oddało głos na firmę PKS Gdańsk-Oliwa. „Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Niektóre firmy zostały postawione przed faktem dokonanym: mogły digitalizować działalność – lub ją zamknąć. Celem GS1 Polska jest pomoc polskim przedsiębiorstwom w cyfryzacji procesów. Chcemy wykorzystać know-how ze 115 krajów, w których działa GS1, a także lokalne doświadczenia i badania rynku, by przygotować firmy do zmiany, bez względu na ich wielkość i budżet. Konferencja Kod Innowacji ma za zadanie zainspirować do działania, pokazując kierunki zmian i narzędzia oraz konkretne przykłady rozwiązań – komentuje Joanna Redmer, Prezes Zarządu GS1 Polska.

Konferencji Kod Innowacji towarzyszyć będzie prezentacja eksperta od cyfryzacji i debata na temat doświadczeń firm w podejściu do cyfrowych wyzwań. Swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniem podzieli się Paweł Motyl, menedżer, doradca, trener specjalizujący się w tematach związanych z efektywnym przywództwem oraz zmianach
w zarządzaniu strategicznym w dobie transformacji cyfrowej. Z kolei podczas debaty online Członkowie Rady Systemu GS1 Polska podzielą się doświadczeniami swoich firm z digitalizacji procesów transformacji cyfrowej. Przedstawiciele takich firm jak Grupa Raben, Hebe, Maspex, Sephora i Tubądzin opowiedzą, jak efektywnie przeprowadzić cyfryzację w firmie i gdzie pomocą mogą służyć standardy GS1.
- Tegoroczna, trzecia edycja Kodu Innowacji, została skierowana do szerokiego grona odbiorców, Uczestników Systemu GS1 w Polsce, zarówno firm dużych, jak i małych. Chcemy bowiem zainicjować ogólnokrajową dyskusję dotyczącą tego, jak standardy GS1 mogą wspierać firmy w cyfryzacji procesów. Wierzymy, że debata na ten temat, prowadzona w gronie ekspertów, pomoże dostrzec uczestnikom konferencji zarówno korzyści, jak i wyzwania digitalizacji. Tym samym lepiej przygotuje ich do zmiany, która z pewnością czeka wszystkie przedsiębiorstwa w najbliższym czasie – dodaje dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły takie czasopisma i portale jak: „TSL Biznes”, „Logistics Manager”, „Logistyka”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i dystrybucja”, Pracujwlogistyce.pl, logistyczny.com.

GS1 Polska to organizacja krajowa zrzeszona w międzynarodowej organizacji GS1. Rozwija i wdraża międzynarodowe standardy identyfikacyjne i komunikacyjne, z których najbardziej znanym jest kod kreskowy. Kod kreskowy to wg BBC jedna z 50 rzeczy (zaraz za iPhonem), które w największym stopniu przyczyniły się do powstania współczesnego handlu. Nie bez powodu, ponieważ aktualnie na świecie skanowanych jest minimum 6 miliardów produktów dziennie. Kod kreskowy jest tylko jednym ze standardów GS1 szeroko wdrażanych w biznesie. Pomagają one nie tylko poprawić efektywność procesów w firmach, ale także zwiększyć ich przewagę konkurencyjną.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tu: www.kodinnowacji.pl 

(red)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.