Dodaj ogłoszenie o pracy


Chata Polska w kampanii GS1 Polska - #ZacznijOd590

Chata Polska dołączyła do kampanii GS1 Polska - #ZacznijOd590, zachęcając konsumentów i firmy do udziału w tej akcji, dzięki której można w łatwy sposób sprawdzić źródło pochodzenia produktów i wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Wystarczy sprawdzić trzy pierwsze cyfry kodu kreskowego i wybrać te, które wskazują na towar pochodzący od polskiego producenta lub dystrybutora.

- Nasza akcja ma charakter zarówno społeczny, jak i edukacyjny. Zachęcamy bowiem do wsparcia rodzimych firm, edukując konsumentów, jak to zrobić w łatwy sposób. Aktualnie do udziału w akcji zgłosiło się już ponad 200 firm, które będziemy promować w mediach. Współpraca z Chatą Polską jest jednym z kluczowych elementów kampanii, ponieważ pozwala nam na szersze dotarcie do konsumentów – komentuje Joanna Redmer, prezes GS1 Polska.

- Chata Polska już od lat wspiera rodzime firmy. Realizując swój autorski program pod hasłem „Blisko.Lokalnie.Naturalnie.”, sieć od dawna promuje lokalnych m. in. rolników, sadowników, producentów, wskazując Konsumentom produkty wytworzone regionalnie. W każdym naszym sklepie można znaleźć produkty „stąd”, które są wyróżnikiem sieci. Dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do udziału w akcji #ZacznijOd590, bowiem dzięki uczestnictwie w programie, możemy wesprzeć polskie firmy jeszcze bardziej – dodaje Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chata Polska.
 
Więcej informacji na temat kampanii znajduje się tu: https://www.gs1pl.org/zacznijod590 

(źr. GS1 Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.