Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak nowe technologie wspierają logistykę w branży odzieżowej? - raport GS1

Według analiz aż 50 proc. sieci handlowych ma problemy z uzyskaniem jednoznacznego widoku stanów magazynowych. Ze względu na braki w asortymencie straty określane jako tzw. „utracona sprzedaż” szacuje się na poziomie 60 proc. wśród kupujących w sklepach stacjonarnych i prawie 70 proc. wśród kupujących w sieci. Organizacja GS1 Polska przygotowała raport na temat światowych trendów w branży odzieżowej, w którym opisuje najefektywniejsze wdrożenia RFID w Polsce i na świecie.

Przygotowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania na zlecenie GS1 Polska raport zawiera m.in.:
• analizę trendów rozwojowych i technologicznych obecnych w branży odzieżowej,
• szeroko omówione kwestie poszukiwania wartości wynikających z wdrożeń technologii RFID,
• charakterystykę technologii, jej potencjału i możliwości wraz ze wskazaniem najciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku,
• omówienie przeanalizowanych studiów przypadków projektów wdrożeniowych z Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem osiągniętych korzyści i dobrych praktyk.

- W raporcie staraliśmy się odpowiedzieć na pytania o to, jakie technologie transformują handel detaliczny oraz jakich korzyści oczekują zarządy największych spółek i w jakich obszarach działalności firm są one poszukiwane. Celem naszej publikacji jest również wskazanie miejsce dla RFID i zobrazowanie korzyści tej technologii – skomentowała dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska.

- Handel detaliczny jeszcze nigdy nie zmieniał się tak dynamicznie jak dziś. Aby sprostać wymaganiom klientów, przedsiębiorstwa muszą  szukać nowych rozwiązań, które pozwolą im na dostosowywanie się do rynku. Wiarygodność zapasu, szybkość wielu procesów to podstawowe warunki, które muszą być spełnione, aby rozwijać się w świecie omnichannel. Technologią, która pozwala nam zagwarantować te warunki, ale również otwiera nam wiele możliwości do dalszego rozwoju, jest RFID – dodał Jonasz Borowski, Project Leader 100% RFID Poland, z firmy Decathlon.

Raport na temat RFID znajduje się na stronie: https://www.gs1pl.org/kontakt/broszury-i-foldery/391-rfid-w-branzy-odziezowej-w-polsce-i-na-swiecie-wersja-skrocona-raportu-2019/file 

(źr. GS1 Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.