Dodaj ogłoszenie o pracy


GS1 nagradza innowacyjność

GS1 Polska, będąca częścią globalnej organizacji, działającej w 150 krajach na świecie, od tego roku przyznaje nagrody firmom, które wykorzystały standardy GS1 do poprawy efektywności. Celem konkursu jest promocja najlepszych rozwiązań i ich efektów. Konkurs wypełnia misję organizacji GS1 wspierania firm w ich rozwoju.

Nagroda za najlepsze wdrożenie standardów GS1 ma wyróżnić firmy, które z innowacyjnych  wdrożeń wykorzystujących rozwiązania GS1 osiągnęły największe korzyści. Niezależne jury, złożone z ekspertów i branżowych autorytetów, przyzna nagrodę
w 4 kategoriach:
• retail,
• TSL,
• e-commerce,
• ochrona zdrowia.
Wyróżnienia otrzymają przedsiębiorstwa, które wdrożyły jeden ze standardów GS1 w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 1 czerwca 2018 r. oraz zgłoszą udział w konkursie do
5  października 2018 r.

- Organizacja GS1 od początku swojego istnienia wspiera handel. W tym celu opracowała i pomogła wdrożyć jednolity, ustandaryzowany kod kreskowy znany i używany dziś na całym świecie, w handlu  i logistyce. Dziś, gdy każda firma przenosi część swojej działalności do sieci, naszymi działaniami wspieramy również handel online za sprawą współpracy z takimi globalnymi  firmami jak Google i marketplacami na całym świecie. Wierzymy również, że kody kreskowe pomagają ratować życie,  poprzez monitorowanie podania leków  i eliminację błędów medycznych. Kluczowe dla naszej działalności są zatem 4 branże, których przedstawicieli chcemy wspierać we wdrożeniu standardów oraz nagradzać za efekty tych działań. Zachęcamy zatem wszystkie organizacje z wymienionych branż, które wdrożyły standardy GS1, do udziału w konkursie – komentuje Elżbieta Hałas, członek zarządu GS1 Polska.
Nagroda zostanie wręczona podczas konferencji „Kod Innowacji”, która obędzie się 15 listopada w Warszawie w hotelu Sound Garden. Wydarzeniu towarzyszyć będą prelekcje uznanych ekspertów wspierających nowoczesny biznes - Bartłomieja Goli, partnera generalnego SpeedUp Group, inwestującego w startupy oraz Pawła Tkaczyka, eksperta ds. budowania marek. Dobór prelegentów jest nieprzypadkowy. Ich prezentacje mogą stać się inspiracją dla uczestników spotkania do poszukiwania nowych rozwiązań w biznesie.
- Chcemy budować organizację skoncentrowaną na realnych potrzebach firm członkowskich. Dla mnie, jako menedżera, GS1 Polska ma przede wszystkim za zadanie dostarczać rozwiązania praktycznych problemów, które napotykają firmy. GS1 to globalna społeczność dająca wszystkim Uczestnikom wyjątkową możliwość stosowania globalnych rozwiązań, sprawdzonych na wielu rynkach, a także budowania relacji i rozwoju firmy. Te cele spełnia zainicjowana nagroda oraz konferencja „Kod Innowacji”. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznać najnowsze rozwiązania i trendy w biznesie, spotkać menedżerów zarządzających łańcuchami dostaw największych przedsiębiorstw z wielu branż, a także poznać laureatów pierwszej edycji nagrody za najlepsze wdrożenie standardów GS1 – komentuje Przewodniczący Rady GS1 Polska, Marcin Dopierała, dyrektor ds. logistyki i łańcucha dostaw w Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Sp. z o.o..

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły takie czasopisma i portale jak: Harvard Business Review, Dziennik Gazeta Prawna, Menedżer Zdrowia, TSL Biznes, NowoczesnyMagazyn, Logistyka a Jakość, Logistics Manager, Logistyka, Pracujwlogistyce.pl.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tu: www.kodinnowacji.pl

(źr. GS1 Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.