Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO awansuje Polkę na Senior HR Director Central Europe

Joanna Borkowska – Iwanek awansowała na stanowisko Senior HR Director Central Europe. Będzie odpowiadać za sprawy HR w regionie Europy Środkowej GXO obejmującym Polskę, Niemcy, Rumunię i Czechy oraz jego zarząd.

Na nowym stanowisku utworzonym 1 października, Joanna Borkowska – Iwanek będzie podlegać Francoise Laska, SVP HR - Continental Europe & Central Europe, i będzie ściśle współpracować z zarządem tworząc i realizując strategię HR, odpowiadającą na potrzeby biznesu i wspierając rozwój biznesu.

- Cieszę się z tego awansu, który jest kolejną okazją do wzmacniania wizerunku GXO jako atrakcyjnego pracodawcy - powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek. - Dążymy do tworzenia przyjaznego środowiska pracy poprzez pielęgnowanie kultury szacunku, różnorodności, integracji i przynależności. W samym regionie Europy Środkowej nasi pracownicy reprezentują ponad 30 narodowości. Mój zespół będzie koncentrował się na przyciąganiu i zatrzymywaniu wybitnych talentów i bardzo cieszę się na dalszą ścisłą współpracę z Luminitą Borisov, Dyrektorką HR w Rumunii oraz Sunnivą Brinkmann, Dyrektorką HR w Niemczech, aby wspierać firmę w realizacji naszych ambitnych celów w zakresie rozwoju pracowników i promowania jej wartości w regionie Europy Środkowej.

W ciągu swojej 15-letniej kariery w GXO Joanna Borkowska – Iwanek wykazała się głęboką wiedzą i pasją do HR oraz jego roli we wspieraniu biznesu. Na początku tego roku została wyróżniona tytułem "Pro to Know 2023" przez prestiżowy magazyn logistyczny Supply & Demand Chain Executive za jej działania na rzecz uczynienia GXO wspaniałym miejscem pracy i wspierania społeczności w lokalizacjach, gdzie GXO prowadzi swoją działalność.

Joanna Borkowska – Iwanek wspiera również realizację celów środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) firmy w zakresie HR, organizując webinaria dotyczące różnorodności, uczestnicząc w konferencjach logistycznych i współpracując z wiodącymi uniwersytetami w Polsce w ramach realizacji programu edukacyjnego GXO "Akademia Kariery".
Biegle włada językiem angielskim i francuskim, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzanie zasobami ludzkimi i kompetencjami pracowników na Akademii Leona Koźmińskiego.

(źr. GXO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.