Dodaj ogłoszenie o pracy


Liderki CEVA Logistics z tytułem “Women in Supply Chain 2023”

CEVA Logistics poinformowała, że Alejandra Lopez Orantes, dyrektorka ds. sprzedaży w Meksyku, oraz Maja Konrad, dyrektorka ds. doskonalenia transportu i operacji, zostały laureatkami nagrody Women in Supply Chain 2023, przyznawanej przez magazyn „Supply & Demand Chain Executive”.

Nagroda „Women in Supply Chain 2023” jest wyrazem uznania dla liderek i menedżerek, których osiągnięcia, zaangażowanie w mentoring i postawa liderska są przykładem rozwoju kariery kobiet na wszystkich poziomach łańcucha dostaw. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyły dwie liderki CEVA, które doceniono za talent menedżerski oraz wkład w rozwój branży logistycznej.

- Jesteśmy dumni, że nie jedna, ale dwie liderki z naszego zespołu zostały uhonorowane tym wyróżnieniem. Kobiety pełnią niezwykle ważne role w naszej organizacji, a Alejandra i Maja udowodniły, jak wiele mogą osiągnąć jeśli tylko są zainteresowane rozwojem swojej kariery w logistyce. Dzięki ich ciężkiej pracy nasza organizacja jest silniejsza - skomentował Doug Smith, wiceprezes ds. zasobów ludzkich CEVA Logistics, Ameryka Północna

ALEJANDRA LOPEZ
Alejandra rozpoczęła pracę w CEVA 10 lat temu jako koordynatorka ds. logistyki. Awansowała na stanowiska menedżerskie, jako menedżerka ds. operacji, menedżerka oddziału i dyrektorka generalna regionu. Następnym krokiem w jej karierze było objęcie funkcji dyrektorki ds. sprzedaży w Meksyku. Pod jej kierownictwem w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano wzrost na poziomie 100%.

Zapytana o to, co było największym wyzwaniem i z czego jest najbardziej dumna w pracy, Alejandra Lopez odpowiedziała: „Podczas pandemii zbudowałam i kierowałam multidyscyplinarnym zespołem, jednocześnie zapewniając doskonałą obsługę klienta i znakomite wyniki biznesowe. Wymagało to koordynacji działań, zarządzania sprzecznymi priorytetami i upewnienia się, że wszyscy są zgodni co do celów rozwoju. Przekraczanie oczekiwań i obserwowanie, jak zespół wspólnie pokonuje przeszkody, wzmocniło znaczenie współpracy, komunikacji oraz wytrwałości w osiąganiu i przekraczaniu naszych celów. To doświadczenie nauczyło mnie, że dzięki zaangażowaniu i silnemu zespołowi można pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania”.

MAJA KONRAD
Maja dołączyła do CEVA po przejęciu Ingram Micro CLS na początku 2022 r. W czasie pracy w Ingram Micro odpowiadała za zarządzanie strategiami cenowymi i uruchamiała nowe biznesy, dzięki którym wartość linii produktowej Shipwire wzrosła z 20 mln do 250 mln USD w ciągu ośmiu lat. Maja pracowała też jako wolontariuszka i mentorka organizacji non-profit Girls Inc., a jej talent, zaangażowanie i determinację potwierdza imponująca ścieżka kariery.

Na pytanie, co chciałaby przekazać kobietom pracującym w branży logistycznej i łańcucha dostaw, Maja Konrad podkreśla: „Cytując Sheryl Sandberg - musimy sprawić, aby kobiety zasiadały przy stole”. Ważne jest to, aby kobiety odkrywały możliwości kariery, które tradycyjnie były zdominowane przez mężczyzn. Tylko dzięki różnorodności, nowym perspektywom i różnym doświadczeniom możemy wznieść tę branżę na wyższy poziom".

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.