Dodaj ogłoszenie o pracy


Spotkanie Świąteczne Forum Kobiet w Logistyce

Szanowni Państwo,
podczas tegorocznego Forum Kobiet w Logistyce zostało wręczone pierwsze wyróżnienie za działalność w zakresie ESG (Environmental, Social and corporate Governance), które otrzymała firma IVECO. Jednocześnie zostało zapowiedziane, iż temat ESG będzie stałym punktem programu Forum Kobiet w Logistyce i co roku będzie przyznawana nagroda za działalność w tym obszarze. Nie czekając do następnej edycji Forum, temat ESG w logistyce podejmujemy już dzisiaj, skupiając się na społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zapraszamy Państwa do udziału w Świątecznym Spotkaniu Forum Kobiet w Logistyce, w trakcie którego chcemy omówić najlepsze praktyki w zakresie ESG i społecznej odpowiedzialności. Nasi Partenrzy: Kuehne + Nagel, GXO i GS1 Polska oraz zaproszeni goście podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem.

Świąteczne Spotkanie, to także networking i okazja do nawiązania nowych relacji, dyskusji i po prostu miłego spędzenia czasu w społeczności Forum Kobiet w Logistyce.

Zapraszam serdecznie do udziału i mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie cieszyć się tą chwilą.

Beata Trochymiak
autorka i organizatorka
Forum Kobiet w Logistyce

 

Szczegóły spotkania i możliwości udziału:

Data: 8 grudnia 2022 r.

Miejsce: hotel Arche Poloneza (ul. Poloneza 87, 02-826 Warszawa)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! ale wymaga zgłoszenia i rejestracji, które można dokonać wysyłając swoje zgłoszenie e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział zostanie potwierdzony zwrotnie. Uwaga! Liczba miejsc jest limitowana! Rejestracja do 3 grudnia albo do wyczerpania miejsc (liczy się data zgłoszenia).

Do udziału zapraszamy kadrę menedżerską i specjalistyczną z firm logistycznych, transportowych, spedycyjnych, agencji celnych oraz z działów logistycznych firm producenckich, dystrybucyjnych i handlowych. Zapraszamy zarówno menedżerki jak i menedżerów.


W PROGRAMIE:

13.00 – 13.10 – rozpoczęcie - Beata Trochymiak, Forum Kobiet w Logistyce
13.10 – 14.00 – Najlepsze praktyki ESG w logistyce:
                          dr Marta Szymborska, Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG w GS1 Polska
                          Joanna Borkowska – Iwanek, Dyrektor HR na Polskę i Czechy w GXO
                          Marta Papierniak, Sustainability Manager w Kuehne + Nagel
14.00 – 14.45 – panel dyskusyjny z udziałem wszystkich panelistek oraz Anety Żochowskiej,                                    Dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej i Zofii Dzik, założycielki Instytutu Humanites
14.45 – 15.10 – Gość Specjalny - Władysław Grochowski, założyciel i prezes sieci Hoteli Arche
15.10 – 15.30 – przedstawienie planów Forum Kobiet w Logistyce na rok 2023
15.30 – 17.00 – poczęstunek i spotkanie networkingowe

 

 

Partnerzy

   

            

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.