Dodaj ogłoszenie o pracy


Spotkanie Świąteczne Forum Kobiet w Logistyce

Szanowni Państwo,
podczas tegorocznego Forum Kobiet w Logistyce zostało wręczone pierwsze wyróżnienie za działalność w zakresie ESG (Environmental, Social and corporate Governance), które otrzymała firma IVECO. Jednocześnie zostało zapowiedziane, iż temat ESG będzie stałym punktem programu Forum Kobiet w Logistyce i co roku będzie przyznawana nagroda za działalność w tym obszarze. Nie czekając do następnej edycji Forum, temat ESG w logistyce podejmujemy już dzisiaj, skupiając się na społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zapraszamy Państwa do udziału w Świątecznym Spotkaniu Forum Kobiet w Logistyce, w trakcie którego chcemy omówić najlepsze praktyki w zakresie ESG i społecznej odpowiedzialności. Nasi Partenrzy: Kuehne + Nagel, GXO i GS1 Polska oraz zaproszeni goście podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem.

Świąteczne Spotkanie, to także networking i okazja do nawiązania nowych relacji, dyskusji i po prostu miłego spędzenia czasu w społeczności Forum Kobiet w Logistyce.

Zapraszam serdecznie do udziału i mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie cieszyć się tą chwilą.

Beata Trochymiak
autorka i organizatorka
Forum Kobiet w Logistyce

 

Szczegóły spotkania i możliwości udziału:

Data: 8 grudnia 2022 r.

Miejsce: hotel Arche Poloneza (ul. Poloneza 87, 02-826 Warszawa)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! ale wymaga zgłoszenia i rejestracji, które można dokonać wysyłając swoje zgłoszenie e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział zostanie potwierdzony zwrotnie. Uwaga! Liczba miejsc jest limitowana! Rejestracja do 3 grudnia albo do wyczerpania miejsc (liczy się data zgłoszenia).

Do udziału zapraszamy kadrę menedżerską i specjalistyczną z firm logistycznych, transportowych, spedycyjnych, agencji celnych oraz z działów logistycznych firm producenckich, dystrybucyjnych i handlowych. Zapraszamy zarówno menedżerki jak i menedżerów.


W PROGRAMIE:

13.00 – 13.10 – rozpoczęcie - Beata Trochymiak, Forum Kobiet w Logistyce
13.10 – 14.00 – Najlepsze praktyki ESG w logistyce:
                          dr Marta Szymborska, Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG w GS1 Polska
                          Joanna Borkowska – Iwanek, Dyrektor HR na Polskę i Czechy w GXO
                          Marta Papierniak, Sustainability Manager w Kuehne + Nagel
14.00 – 14.45 – panel dyskusyjny z udziałem wszystkich panelistek oraz Anety Żochowskiej,                                    Dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej i Zofii Dzik, założycielki Instytutu Humanites
14.45 – 15.10 – Gość Specjalny - Władysław Grochowski, założyciel i prezes sieci Hoteli Arche
15.10 – 15.30 – przedstawienie planów Forum Kobiet w Logistyce na rok 2023
15.30 – 17.00 – poczęstunek i spotkanie networkingowe

 

 

Partnerzy

   

            

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.