Dodaj ogłoszenie o pracy


Excellence Together! Forum Kobiet w Logistyce startuje z nowymi inicjatywami

Forum Kobiet w Logistyce to jedyna w swoim rodzaju w Polsce platforma biznesowa kobiecej kadry menedżerskiej branży logistycznej. Dedykowana jest menedżerkom, liderkom specjalistkom, ekspertkom w zakresie logistyki, transportu i spedycji w tym również po stronie sieci producenckich, dystrybucyjnych i handlowych.

Do udziału i współpracy zapraszamy również panów, menedżerów i liderów z firm TSL. W ramach spotkań i wydarzeń Forum, omawiamy aktualne zagadnienia oraz problemy związane z rozwojem biznesu logistycznego, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.

Zapraszamy do uczestnictwa, tak w corocznym spotkaniu Forum Kobiet w Logistyce, które odbywa się na przełomie maja i czerwca, jak też w programach, debatach, dyskusjach, webinarach i warsztatach, które będziemy realizować w trakcie całego roku. Już we wrześniu wydamy pierwszy raport na temat przywództwa kobiet w logistyce.

Przygotowujemy też szereg nowych wydarzeń, tj.
- spotkania, debaty i dyskusje
- webinary
- programy rozwojowe
- raporty i badania
Szczegółowy ich grafik zostanie ogłoszony wkrótce.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w dwóch programach!

1. Program Rozwojowy Przywództwa Kobiet w Środowisku Międzynarodowym

W ramach 9 sesji, oferujemy unikatową wiedzę i doświadczenie z przywództwa w branży logistycznej w środowisku wielokulturowym. Po naszym programie będziesz w stanie poradzić sobie z największymi kulturowymi barierami i uprzedzeniami. Polityka różnorodności i braku wykluczeń to nie tylko hasła, ale realnie realizowane strategie, które potrzebują liderów i menedżerów posiadających określone kompetencje.

Wiedza i umiejętności, które można pozyska w trakcie realizacji programu, mają ułatwić pracę liderkom na rynkach i w organizacjach międzynarodowych. Dzięki unikalnym kompetencjom uczestnicy programu będą w stanie lepiej negocjować kontrakty, prowadzić procesy rekrutacyjne, budować systemy motywacyjne, a także zarządzać zmianą w zróżnicowanym kulturowo środowisku.

Autorką programu i prowadzącą jest Ellina Lolis – liderka o pochodzeniu wielokulturowym mówiąca biegle w czterech językach, która jest także członkinią SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research) oraz ekspertem ds. komunikacji międzykulturowej. Absolwentka kierunku Lingwistyka i Komunikacja Międzykulturowa.

Startujemy 5 października 2022!

Pobierz formularz zgłoszenia udziału

Poznaj szczegóły programu

2. edycja Programu Rozwojowego dla Liderek w Logistyce!

Tworzymy model przywództwa nowej rzeczywistości w branży logistycznej. Program Rozwoju Liderek w Logistyce to unikalny program szkoleniowy dla liderek stworzony na bazie programu Leading Women.

Program Leading Women wzmacnia kompetencje przywódcze kobiet i przygotowuje je do pełnienia ról liderskich w nowej, wymagającej rzeczywistości biznesowej, a tym samym wspiera firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej.
Autorka i prowadząca program – Agnieszka Bilińska, znalazła się wśród 25 finalistek konkursu WE Empower Challenge 2019, pierwszego konkursu biznesowego, mającego na celu uhonorowanie przedsiębiorczych kobiet, które wspierają Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Startujemy 11 października 2022!

Pobierz formularz zgłoszenia udziału

Pobierz szczegóły programu


Do udziału zapraszamy te Panie, które są zainteresowane zawodowym rozwojem i chcą zrobić kolejne kroki w swojej karierze.

To programy dla tych, którzy mają ambicję sięgnięcia po więcej i chcą zainwestować w swój własny rozwój!

Nasze Programy realizują cel Gender Equality!

Nasze programy uwzględniają specyfikę branży logistycznej!

Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września!

www.kobietywlogistyce.pl 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.