Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatki tytułu Kobieta w Logistyce 2022

Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 10 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, które gromadzi menedżerki, pracujące zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyła się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce” w dniach 6-7 czerwca 2022 roku w Łodzi.

– Przywództwo ma wiele twarzy, ale najważniejsza z nich to autentyczność. Tegoroczne Forum właśnie takie było, autentyczne, pełne ciekawych wystąpień, w trakcie których poruszaliśmy trudne tematy dotyczące przywództwa w naszej branży.  I jak zawsze, jego kulminacją było wręczenie wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” dwóm liderkom, zarówno ze strony dostawcy jak i odbiorcy usług logistycznych. W tym roku otrzymały je Panie, które są wyjątkowym przykładem niesamowitego zaangażowania w rozwój logistyki a także działalności na rzecz innych kobiet   – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.

Kobieta w Logistyce 2022
Statuetki „Kobieta w Logistyce 2022” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali, otrzymały je Panie:

Anna Sawicka, menedżerka Działu Transportu i Doskonalenia Procesu Obsługi Konsultantek Avon Distribution Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 - odbiorca usług logistycznych”

Ellina Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 – dostawca usług logistycznych”

 

(na zdj. od lewej Ellina Lolis, Beata Trochymiak i Anna Sawicka)
(na zdj. od lewej Ellina Lolis, Beata Trochymiak i Anna Sawicka)

 

Anna Sawicka
Od wielu lat związana z Avon, międzynarodową firmą kosmetyczną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Zaczynała pracę w logistyce od zarządzania przepływem towarów pomiędzy magazynami wewnętrznymi i zewnętrznymi a centrum dystrybucyjnym. Zarządzała też procesami pakowania 185 mln produktów rocznie i kierowała pracą ponad 350 osobowego zespołu operacyjnego. Od 2016 r. zarządza procesem dystrybucji ponad 5 mln zamówień rocznie do 320 tys. konsultantek na rynku polskim, czeskim i niemieckim oraz procesami zwrotów. Odpowiada za planowanie i realizację budżetu, analizę i optymalizację kosztów, negocjowanie umów z dostawcami usług logistycznych i podpisywanie kontraktów z firmami transportowymi. Zarządza też działem jakości, sprawuje nadzór nad audytami jakości procesu pakowania i paletyzacji kartonów. W celu zapewnienia optymalnych rozwiązań serwisowych i właściwej jakości produktów współpracuje z Działem Sprzedaży, Obsługi Klienta i Działem Jakości EMEA w Avon.

Ellina Lolis
Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z branżą logistyczną. Swoją przygodę z logistyką rozpoczęła w 2008 roku, pracując jako spedytor a następnie jako specjalista do spraw transportu międzynarodowego w dużym zakładzie produkcyjnym. Później pracowała w firmach spedycyjno - logistycznych, zdobywając doświadczenie w organizacji transportów morskich, lotniczych i kolejowych. Przez kilka lat pełniła funkcję kierownika działu logistyki u jednego z największych dystrybutorów kosmetyków na świecie, w tym również w Dubaju, gdzie była odpowiedzialna za logistykę firmy na rynkach Bliskiego Wschodu. Po powrocie zajmowała kierownicze stanowiska w firmach spedycyjnych aż do 2019 roku, kiedy to została wiceprezesem polskiego oddziału globalnego operatora logistycznego obsługującego branżę beverage. Następnie została mianowana dyrektorem regionalnym, odpowiadając za działalność spółki w 12 krajach. To niebywały przykład kariery od spedytora do prezesa zaledwie w 11 lat.

O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie tytułem "Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. a jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Agnieszka Bilińska (CEO Trusted Up). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi na 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, work-life balance. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych przez kapitułę za każdy z ww. obszarów ankiety.

SERDECZNIE PANIOM GRATULUJEMY!

 

(redakcja Pracujlwogistyce.pl)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.