Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO zostało partnerem LEAD – aby rozwijać kobiece przywództwo w logistyce!

GXO ogłosiło podpisanie złotego partnerstwa z europejską organizacją LEAD (Leading Executives Advancing Diversity), której celem jest współpraca w zakresie przyciągania, zatrzymywania i wspierania kobiet w branży detalicznej i dóbr konsumpcyjnych w Europie poprzez edukację, budowanie przywództwa i rozwój biznesu.

- Jedną z naszych podstawowych wartości jest “szacunek”, dlatego cieszymy się z możliwości współpracy z organizacją LEAD, która wzmocni nasze działania w tym obszarze - powiedział Richard Cawston, Prezes GXO na Europę. - Dokładamy wielu starań, aby zbudować kulturę przynależności, która szanuje każdego członka zespołu, ponieważ cenimy sobie różnorodność głosów, talentów, tożsamości, pochodzenia i doświadczeń poszczególnych osób i polegamy na nich, aby rozwijać innowacje i sukcesy w GXO.

LEAD Network to wolontariacka organizacja non-profit zrzeszająca ponad 14 tys. członków, która zapewnia liderom branży platformę do nawiązywania kontaktów oraz uczestnictwa w warsztatach, wydarzeniach i webinariach rozwijających umiejętności. Działania te mają na celu pomoc firmom w budowaniu kariery i zatrzymywaniu utalentowanych kobiet.

Dla GXO partnerstwo to jest okazją do zwiększenia zespołu utalentowanych kobiet liderek i wzmocnienia swojej roli jako lidera w dziedzinie różnorodności i integracji w branży logistycznej. GXO koncentruje się na zapewnieniu dostępu do narzędzi i zasobów, które pomagają rozwijać zdolności przywódcze i karierę zawodową liderek.

W swoim pierwszym raporcie ESG, GXO podkreśliło swoje zaangażowanie w realizację ambitnych celów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego oraz przedstawiło aktualne informacje na temat uzyskanych wyników. Logistyka odgrywa kluczową rolę w pomaganiu wiodącym światowym markom w wypełnianiu ich zobowiązań ESG, a w 2021 r. GXO uzyskała od MSCI ocenę ESG na poziomie "AA", co plasuje ją najwyżej wśród firm z branży.

(źr. GXO Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.