Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO zostało partnerem LEAD – aby rozwijać kobiece przywództwo w logistyce!

GXO ogłosiło podpisanie złotego partnerstwa z europejską organizacją LEAD (Leading Executives Advancing Diversity), której celem jest współpraca w zakresie przyciągania, zatrzymywania i wspierania kobiet w branży detalicznej i dóbr konsumpcyjnych w Europie poprzez edukację, budowanie przywództwa i rozwój biznesu.

- Jedną z naszych podstawowych wartości jest “szacunek”, dlatego cieszymy się z możliwości współpracy z organizacją LEAD, która wzmocni nasze działania w tym obszarze - powiedział Richard Cawston, Prezes GXO na Europę. - Dokładamy wielu starań, aby zbudować kulturę przynależności, która szanuje każdego członka zespołu, ponieważ cenimy sobie różnorodność głosów, talentów, tożsamości, pochodzenia i doświadczeń poszczególnych osób i polegamy na nich, aby rozwijać innowacje i sukcesy w GXO.

LEAD Network to wolontariacka organizacja non-profit zrzeszająca ponad 14 tys. członków, która zapewnia liderom branży platformę do nawiązywania kontaktów oraz uczestnictwa w warsztatach, wydarzeniach i webinariach rozwijających umiejętności. Działania te mają na celu pomoc firmom w budowaniu kariery i zatrzymywaniu utalentowanych kobiet.

Dla GXO partnerstwo to jest okazją do zwiększenia zespołu utalentowanych kobiet liderek i wzmocnienia swojej roli jako lidera w dziedzinie różnorodności i integracji w branży logistycznej. GXO koncentruje się na zapewnieniu dostępu do narzędzi i zasobów, które pomagają rozwijać zdolności przywódcze i karierę zawodową liderek.

W swoim pierwszym raporcie ESG, GXO podkreśliło swoje zaangażowanie w realizację ambitnych celów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego oraz przedstawiło aktualne informacje na temat uzyskanych wyników. Logistyka odgrywa kluczową rolę w pomaganiu wiodącym światowym markom w wypełnianiu ich zobowiązań ESG, a w 2021 r. GXO uzyskała od MSCI ocenę ESG na poziomie "AA", co plasuje ją najwyżej wśród firm z branży.

(źr. GXO Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.