Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaj program

Nowa rzeczywistość i nowe przywództwo - jak skutecznie je budować i jak odnosić sukcesy? Co w tym procesie przyniesie nam korzyści a co porażkę? Właśnie o tym dyskutować będą uczestnicy 10. Forum Kobiet w Logistyce już 6 - 7 czerwca, tym razem w Łodzi w hotelu Vienna Andel. 

Tegoroczne Forum Kobiet w Logistyce będzie wyjątkowe, gdyż w tym roku odbędzie się jego 10. jubileuszowa edycja. Forum tworzą dwie części – plenarna (6 czerwca) i warsztaty (7 czerwca).

- W trakcie Forum podsumujemy to, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatniej dekady, a także dyskutować będziemy na temat przywództwa w nowej rzeczywistości. Pokażemy nową jakość przywództwa. Przywództwa, od którego zależy to, jak branża logistyczna będzie odpowiadać na współczesne wyzwania – mówi Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbędzie się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce”, od zarządzania aż po innowacje i rozwój.

W programie m.in. wystąpienia na temat:

Trudne tematy i nasza siła - o zmianach w organizacji, które wydają się niemożliwe, a jednak - sukcesy i porażki, doświadczenia z wdrożeń

Jesteśmy siłami specjalnymi - spotkanie z psychologiem wojsk specjalnych nt. siły lidera w sytuacja ultrakryzysowych

Po drugiej stronie... - czy zmiana miejsca pracy zawsze oznacza lepsze, czy nadal pozostaniesz tym samym menedżerem, liderem...?

Kiedy kobiety rządzą logistyką... - panel dyskusyjny na temat pokonywania barier i uprzedzeń

Większość w mniejszości - czyli czego logistyk może nauczyć się od technika

Standardy przyszłości w logistyce - o tym bez czego logistyka nie będzie mogła istnieć

From procedures to the best practice - jak zmotywować zespół i zbudować wzorcowy magazyn w środowisku nieakceptującym żadnych procedur i nakazów

Spotkanie z Gościem Specjalnym - prawdziwą wirtuozką zarządzania projektami,

a także prof. Halina Brdulak poruszy temat kobiecej solidarności w przywództwie, a prof. Danuta Kisperska-Moroń przedstawi dane nt. przywództwie kobiet w logistyce w Polsce i na świecie - gdzie jesteśmy i co dalej?

Pierwszy dzień zakończy się galą i uroczystą kolacją, w trakcie której poznamy laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2022"!

Drugi dzień Forum, to warsztaty, które w tym roku są mocno zróżnicowane od budowania pewności siebie w wystąpieniach publicznych, przez techniki facylitacji, jak pozbyć się syndromu oszusta aż po round tables nt. wartości w przywództwie nowej rzeczywistości.

Jak zawsze, do wystąpień zaprosiliśmy znakomitych ekspertów, którzy swoje tematy zaprezentują w różnej formule, w tym również warsztatów, dyskusji i storytellingów.

W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele m.in. Prologis, Grupy Raben, GS1 Polska, DB Schenker, Dachser, Spedimex, OBI, Nexteer, eobuwie.pl oraz eksperci spoza świata logistyki.

Zapraszamy do udziału! Trwa rejestracja uczestników. Szczegóły znajdują się na stronie: https://kobietywlogistyce.pl/ 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.