Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaj program

Nowa rzeczywistość i nowe przywództwo - jak skutecznie je budować i jak odnosić sukcesy? Co w tym procesie przyniesie nam korzyści a co porażkę? Właśnie o tym dyskutować będą uczestnicy 10. Forum Kobiet w Logistyce już 6 - 7 czerwca, tym razem w Łodzi w hotelu Vienna Andel. 

Tegoroczne Forum Kobiet w Logistyce będzie wyjątkowe, gdyż w tym roku odbędzie się jego 10. jubileuszowa edycja. Forum tworzą dwie części – plenarna (6 czerwca) i warsztaty (7 czerwca).

- W trakcie Forum podsumujemy to, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatniej dekady, a także dyskutować będziemy na temat przywództwa w nowej rzeczywistości. Pokażemy nową jakość przywództwa. Przywództwa, od którego zależy to, jak branża logistyczna będzie odpowiadać na współczesne wyzwania – mówi Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbędzie się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce”, od zarządzania aż po innowacje i rozwój.

W programie m.in. wystąpienia na temat:

Trudne tematy i nasza siła - o zmianach w organizacji, które wydają się niemożliwe, a jednak - sukcesy i porażki, doświadczenia z wdrożeń

Jesteśmy siłami specjalnymi - spotkanie z psychologiem wojsk specjalnych nt. siły lidera w sytuacja ultrakryzysowych

Po drugiej stronie... - czy zmiana miejsca pracy zawsze oznacza lepsze, czy nadal pozostaniesz tym samym menedżerem, liderem...?

Kiedy kobiety rządzą logistyką... - panel dyskusyjny na temat pokonywania barier i uprzedzeń

Większość w mniejszości - czyli czego logistyk może nauczyć się od technika

Standardy przyszłości w logistyce - o tym bez czego logistyka nie będzie mogła istnieć

From procedures to the best practice - jak zmotywować zespół i zbudować wzorcowy magazyn w środowisku nieakceptującym żadnych procedur i nakazów

Spotkanie z Gościem Specjalnym - prawdziwą wirtuozką zarządzania projektami,

a także prof. Halina Brdulak poruszy temat kobiecej solidarności w przywództwie, a prof. Danuta Kisperska-Moroń przedstawi dane nt. przywództwie kobiet w logistyce w Polsce i na świecie - gdzie jesteśmy i co dalej?

Pierwszy dzień zakończy się galą i uroczystą kolacją, w trakcie której poznamy laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2022"!

Drugi dzień Forum, to warsztaty, które w tym roku są mocno zróżnicowane od budowania pewności siebie w wystąpieniach publicznych, przez techniki facylitacji, jak pozbyć się syndromu oszusta aż po round tables nt. wartości w przywództwie nowej rzeczywistości.

Jak zawsze, do wystąpień zaprosiliśmy znakomitych ekspertów, którzy swoje tematy zaprezentują w różnej formule, w tym również warsztatów, dyskusji i storytellingów.

W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele m.in. Prologis, Grupy Raben, GS1 Polska, DB Schenker, Dachser, Spedimex, OBI, Nexteer, eobuwie.pl oraz eksperci spoza świata logistyki.

Zapraszamy do udziału! Trwa rejestracja uczestników. Szczegóły znajdują się na stronie: https://kobietywlogistyce.pl/ 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.