Dodaj ogłoszenie o pracy


.

10. Forum Kobiet w Logistyce o przywództwie w nowej rzeczywistości!

Tegoroczne Forum Kobiet w Logistyce będzie wyjątkowe, gdyż w tym roku odbędzie się 10. jubileuszowa edycja. Forum będzie miało miejsce w Łodzi w dniach 6 – 7 czerwca 2022 r. a jego hasło to: „Przywództwo w logistyce”.

- W trakcie Forum podsumujemy to, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatniej dekady, a także dyskutować będziemy na temat przywództwa w nowej rzeczywistości. Pokażemy nową jakość przywództwa. Przywództwa, od którego zależy to, jak branża logistyczna będzie odpowiadać na współczesne wyzwania – mówi Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Forum Kobiet w Logistyce dedykowane jest kobiecej kadrze menedżerskiej z obszaru logistyki, transportu i spedycji, również po stronie sieci producenckich, dystrybucyjnych i handlowych. W trakcie Forum omawiane są aktualne zagadnienia i problemy związane z rozwojem biznesu logistycznego. To miejsce wymiany myśli, poglądów i doświadczeń, platforma pomysłów, inspiracji oraz sieć kontaktów biznesowych.

Forum Kobiet w Logistyce na stałe wpisało się w kalendarz corocznych spotkań w polskiej logistyce i od dekady gromadzi co roku od 150 do 250 uczestników – managerek i managerów z polskiego świata logistyki.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce dedykowana jest przywództwu, od zarządzania aż po innowacje i rozwój na rynku. Jak zawsze, do wystąpień zaproszono znakomitych ekspertów, którzy swoje tematy zaprezentują w różnej formule, w tym również warsztatów, dyskusji i storytellingów. W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele m.in. Prologis, Grupy Raben, GS1 Polska, Dachser, Spedimex, OBI, eobuwie.pl i in., a także przedstawicielki świata nauki – prof. Danuta Kisperska-Moroń z UE Katowice oraz prof. Halina Brdulak z SGH.

Ważną częścią Forum jest ogłoszenie laureatek tytułu "Kobieta w Logistyce 2022". Wręczenie statuetek odbędzie się podczas gali wieczornej, która zakończy pierwszy dzień spotkania. Co roku tytuł ten wręczany jest dwóm paniom – po stronie dostawcy i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, ich zaangażowania w rozwój branży oraz uhonorowanie ich sukcesów.

Do tytułu można zgłaszać Panie, które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze logistycznym. Z tytułu zgłoszenia i udziału w wyróżnieniu nie pobierane są żadne opłaty. 

 

ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATKĘ DO TYTUŁU

"KOBIETA W LOGISTYCE 2022"

Ankietę zgłoszeniową można pobrać TUTAJ

Wypełnioną ankietę należy odesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 maja!

 

Szczegóły dotyczące programu oraz uczestnictwa w 10. Forum Kobiet w Logistyce

znajdują się na stronie: https://kobietywlogistyce.pl/ 

Zgłoś swój udział już dzisiaj! Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.