Dodaj ogłoszenie o pracy


10. Forum Kobiet w Logistyce - zgłoś swój udziału!

"Gdyby kobiety rządziły światem, więcej inwestowano by w pokój, ponieważ jako kobiety nie chcemy, aby zabijano nasze dzieci. Może jestem idealistką, ale dopóki nie zobaczymy kobiet na równych pozycjach we władzach na świecie, uważam, że jesteśmy skazani na zagładę". – to słowa Meryl Streep, które cytuje świat i z którymi osobiście się utożsamiam, bo słowa te upewniają mnie w tym, że to co robimy w ramach Forum Kobiet w Logistyce jest ważne! .

Szanowni Państwo!

Patrząc na wydarzenia z ostatnich dni, zaczęłam zastanawiać się, czy w tej sytuacji nie zawiesić Forum. Jednakże, to oznaczałoby poddanie się uczuciu strachu, który wywołuje ta okrutna wojna. NIE, nie zrobię tego! Gdyż szczególnie teraz powinniśmy pokazać naszą siłę i działać z całą mocą. Współpracować, trzymać się razem, rozwijać nasze firmy i umiejętności. Niech to będzie nasza odpowiedź na wojnę w Europie.

Dlatego w roku jubileuszowym Forum Kobiet w Logistyce stawiam na:

PRZYWÓDZTWO I SOLIDARNOŚĆ KOBIET! Wykorzystajmy wiedzę i kompetencje kobiet, weźmy najlepsze praktyki i stwórzmy silną sieć liderską! Sieć nowego przywództwa w logistyce!

Na tegorocznym Forum podsumujemy to, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatniej dekady. Pokażemy nową jakość przywództwa! Przywództwa od którego zależy to, jak branża logistyczna będzie odpowiadać na współczesne wyzwania i jak utrzyma płynność łańcuchów dostaw. Właśnie o tym wszystkim będziemy dyskutować na:

10. FORUM KOBIET W LOGISTYCE 

które odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w Łodzi

pod hasłem PRZYWÓDZWO W LOGISTYCE  

Zapraszam do uczestnictwa. Dzisiaj uruchamiamy rejestrację zgłoszeń i jak zawsze:

do 31 marca oferujemy specjalną cenę za udział, a w tym roku 5% przychodu ze sprzedaży uczestnictwa przeznaczymy na pomoc Ukrainie! Miejmy nadzieję, że działania wojenne zakończą się wkrótce i będzie to pomoc na szybką odbudowę tego pięknego kraju!

 

Beata Trochymiak
autorka i organizatorka
Forum Kobiet w Logistyce
redaktor naczelna Pracujwlogistyce.pl

 

Zapraszamy do zgłaszania udziału już dzisiaj!

Formularz zgłoszenia można pobrać TUTAJ 

 Szczegóły dotyczące programu są uzupełniane na bieżąco i znajdują się na stronie: https://kobietywlogistyce.pl/ 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.