Konto pracodawcy


Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?

Jeśli mielibyśmy porównać tegoroczne – 9. Forum Kobiet w Logistyce do jakiejś epoki, nazwalibyśmy je renesansem. „Odrodzenie”, jakiego doświadczyliśmy w trakcie spotkania w dniach 20 -21 września w Żninie, było niepowtarzalnym doświadczeniem przeżycia nie tylko głęboko poruszających historii zmiany, ale obudzenia w nas – uczestnikach - nowej energii, która daje niebywałą siłę do transformacji i to we wszystkich obszarach naszego życia.

 

Po dwóch latach od ostatniej edycji Forum Kobiet w Logistyce i po okresie zamknięcia wszelkich grupowych spotkań live, udało się wreszcie zorganizować konferencję, chociaż nie bez pewnych ograniczeń, które wymusiła na nas pandemia. Jednakże tej dwuletniej przerwy nie zaliczam do straconego czasu, bo pozwoliła mi spojrzeć na to co robię z pewnej perspektywy i przede wszystkim zastanowić się nad tym, na czym należy skupić się po tym okresie. Jako organizatorka Forum, oczywiście miałam wiele przemyśleń, na jakie tematy postawić, co pokazać, bardziej tę procesową czy tę ludzką transformację w logistyce? Ostatecznie przeważyła ta druga część, która uświadomiła nam jak osobista zmiana jest ważna tak dla nas samych, jak i dla naszego biznesu oraz rozwoju branży logistycznej.

Ktoś tutaj może powiedzieć, że Ameryki nie odkrywamy. Tak, to prawda, ale żadna z organizacji nie wie, co faktycznie przeżywa je pracownik jako człowiek, jaki wpływ na jego życie ma jego zaangażowanie się w rozwój tej organizacji, w jakie pułapki wpada i jaką cenę płaci ostatecznie za realizację celów firmy. Tutaj również, niektórzy zwrócą uwagę, iż „biznes to biznes” i jeśli się komuś nie podoba to niech idzie gdzie indziej. Tak, tylko trzeba pamiętać o jednym - to dotyczy każdego z nas, każdego kto zawodowo pracuje. Warto więc czasami zatrzymać się i spojrzeć na siebie z szerszej perspektywy, po to aby zobaczyć w jakim miejscu się znajdujemy. Dlaczego trzeba to zrobić, Marta Tęsiorowska, Vice President, Head of Marketing & Communications Europe, Prologis – opowiedziała nam to po mistrzowsku. Swoim świetnym wystąpieniem i osobistą historią pt. „Otoczak, Wonderwoman i concierge – tragikomedia w trzech aktach”, pokazała tak naprawdę uczestnikom ich własne odbicie i to w różnych obszarach – zawodowym, rozwojowym, osobistych relacji aż na zdrowiu kończąc. Ta bardzo mocna i przejmująca historia Marty Tęsiorowskiej (na zdj. poniżej) dała wiele do myślenia każdemu z nas i stała się symbolem 9. Forum Kobiet w Logistyce. Marta jesteś bohaterką!

Kolejne opowiedziane na Forum historie, utwierdziły nas w tym, że zmiana jest nieunikniona i choć nie wynika czasami z naszych wyborów, to możemy nią zarządzić, tak jak my chcemy. Dorota Raben, w swoim storytellingu pokazała jak budować i realizować swoje cele, na co zwracać uwagę i jak realizować marzenia, co tak naprawdę one znaczą. Natasza Redziniak, Inbound Operations Manager w Amazon Polska opowiedziała jak pod wpływem nieoczekiwanej zmiany w otoczeniu zrezygnować z realizacji swoich dążeń pełnych zawodowych wyzwań i zbudować coś całkiem nowego a także jak zacząć nowy etap w życiu. Katarzyna Ostojska, Marketing Manager, Raben Logistics Polska w prezentacji „Nikt się spodziewa hiszpańskiej inkwizycji, a jednak …” podkreśliła rolę naszych wartości w karierze menedżerskiej i to jak ważne jest to, aby bez względu na zmiany w otoczeniu pozostać sobą.

Popołudniowa część Forum, skupiona wokół tematów biznesowych i logistycznych, była równie ciekawa, także dzięki pasjonującym wystąpieniom zaproszonych ekspertów. Zmiany na rynku frachtów (Andrzej Bułka, prezesa zarządu Fracht FWO) czy logistyka bez papieru (Dariusz Jadczak, menedżer ds. retail, GS1 Polska) – w tych obszarach transformacja się dopiero rozpoczęła. Tak samo w sprzedaży i obsłudze klienta, Adam Bernacki, dyrektor Departamentu Doskonalenia i Rozwoju Sprzedaży Grupy Neuca – dokładnie omówił najnowsze trendy w sprzedaży usług i produktów w czasach globalnych zmian oraz jak możemy je wykorzystać do wzmacniania naszych biznesów.
Puentą pierwszego dnia Forum było spotkanie z dr Jackiem Bartosiakiem, założycielem think tanku Strategy & Future, znanym i cenionym ekspertem od geopolityki, który opowiedział nam o transformacji geopolitycznej na świecie i nowej przestrzeni gospodarczej w kosmosie. Było to bardzo pouczające i inspirujące spotkanie. A całość podsumowały znane uczestnikom Forum Kobiet w Logistyce: prof. Halina Brdulak (SGH) oraz prof. Dnuta Kiseprska-Moroń (Uniwersytet w Katowicach).

Drugi dzień Forum był dniem warsztatowym. Tematyka dotyczyła zarówno obszarów miękkich, jak i tych związanych z operacyjnością w logistyce tj. wartości w procesie automatyzacji i transformacji łańcucha dostaw dla produktów mrożonych w warsztacie z Frigo Logistics; Ryzyka w obsłudze celnej towarów – transformacja prawna i mentalna – z Joanną Porath, prezes zarządu Akademii Celnej Porath; Język zwycięzcy - z Elliną Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Poland i prezes zarządu Hillebrand Russia oraz Sygnaliści – rewolucja czy ewolucja? Obowiązek czy korzyści dla organizacji? z dr r.pr. Beatą Baran z Kancelarii BKB.

Forum to także wyróżnienie i statuetki "Kobieta w Logistyce", które w tym roku zostały wręczone paniom: Barbarze Brandstetter, menedżer ds. planowania produkcji i transportu w Mercedes-Benz Manufacturing Poland (na zdj. po prawej) oraz Halinie Langowskiej, prezes zarządu Langowski Logistics (na zdj. po środku). Obydwu Paniom jeszcze raz serdecznie gratuluję!

Więcej o wyróżnionych Paniach można przeczytać w artykule "Poznajcie laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2021"

O tegorocznym Forum można powiedzieć jedno - świetne spotkanie! A wszystko to również dzięki Partnerom, firmom: Prologis, Grupa Raben, Amazon, GS1 Polska, Fracht FWO, Frigo Logistics i AC Porth, a także wszystkim Uczestnikom!

Dziękuje za wspaniałą współpracę, za udział i Wasze zaangażowanie! Nie ukrywam, że zaczynam już teraz organizować 10. jubileuszową edycję Forum Kobiet w Logistyce, do udziału w której już dzisiaj Was serdecznie zapraszam! Szczegóły będą dostępne wkrótce na: https://kobietywlogistyce.pl/ 

Beata Trochymiak 
autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce
redaktor naczelna Pracujwlogistyce.pl

 

 

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co, jeśli mleko się wylało…
Jak wysyłać częściej i nie płacić więcej? Hillebrand o łańcuchach dostaw w b ...
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja!
CEVA Logistics inwestuje w Afryce
OTL sprzedaje Grupie Rhenus swoje udziały w C. Hartwig Gdynia
Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań
Emirates inwestują 1 mld USD w nowe samoloty cargo i przebudowę samolotów pasażer ...
FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej przed szczytem sezonu wysyłk ...
Trans.eu ogłasza nowe produkty i wielkie plany ekspansji
Konsumenci chętnie kupują w sieci „z drugiej ręki”
Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC