Dodaj ogłoszenie o pracy


Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT

FedEx Express poinformował o powołaniu Karen Reddington na stanowiska Regional President FedEx Express Europe oraz CEO TNT.

Karen Reddington pracuje w FedEx Express od 23 lat, a ostatnio pełniła funkcję Regional President w regionie Azji i Pacyfiku. Z dniem 1 czerwca zastąpiła na nowym stanowisku Berta Nappiera, który po dwóch latach pełnienia funkcji Regional President w Europie i CEO TNT objął stanowisko Executive Vice President i będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz obszar finansów i podatków w FedEx Corp. w centrali spółki w Memphis.

W nowej roli, Karen będzie nadzorowała pracę ponad 50 tys. członków zespołu FedEx w blisko 50 krajach. Będzie odpowiedzialna za kontynuację realizacji strategii regionalnej, w tym ekspansję firmy w sektorze e-commerce i kolejne inwestycje w sieć połączeń drogowych i lotniczych.
- Karen Reddington jest znakomitym managerem z uznanym doświadczeniem kierowniczym w środowisku międzynarodowym – powiedział Don Colleran, prezes i CEO FedEx Express. – Jestem przekonany o tym, że będzie znakomicie kontynuować pracę rozpoczętą przez Berta w tym kluczowym dla FedEx Express w Europie momencie.
- Europa oferuje ogromne możliwości dla rozwoju FedEx, i choć z ciężkim sercem żegnam kolegów i koleżanki w regionie APAC, jednocześnie cieszę się, że mogę dołączyć do tak utalentowanego zespołu – powiedziała Karen Reddington. - Mamy silną pozycję w Europie, co daje dobrą podstawę do dalszego rozwoju naszego biznesu, z korzyścią dla naszych klientów.

Reddington dołączyła do FedEx w 1997 r. na stanowisku Operations Research Adviser w Hong Kongu. W kolejnych latach awansowała w strukturze firmy w regionie Azji i Pacyfiku, a w 2015 roku objęła w tym regionie funkcję Regional President. W tym okresie kierowała regionalną integracją TNT, wprowadzeniem rozszerzonych usług dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz działaniami FedEx związanymi z reakcją na pandemię COVID-19 w tym regionie.

(źr. FedEx)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.