Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”

Tytuł „Kobieta w logistyce roku” przyznawany jest co roku od 8 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom, które pracują zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego oraz zaangażowania ich w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia „Kobieta w Logistyce roku” jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.


W dniu 20 maja 2019 roku, w trakcie 8. Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w Janowie Podlaskim, poznaliśmy laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”. Tytuł i statuetka zostały wręczone w dwóch kategoriach Paniom:


Katarzynie Kędzierskiej, head of  customer service, supply chain & logistics Central Europe, BASF Polska – “Kobieta w Logistyce 2018 - odbiorca usług TSL”

Lidii Dziewierskiej, prezes zarządu Loconi Intermodal -  „Kobieta w Logistyce 2018 – dostawca usług TSL”

(Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Kędzierska, Beata Trochymiak, Lidia Dziewierska)

Poznajcie nasze laureatki!

Katarzyna Kędzierska, head of customer service, supply chain & logistics Central Europe, BASF Polska
Z logistyką związana od ponad 10 lat. Samodzielnie reorganizowała i optymalizowała pracę działu logistyki i customer service w BASF Polska. Jak opisał ją jej zespół, to osoba na której wsparcie zawsze można liczyć i to zarówno w kwestiach operacyjnych jak i prawnych. Katarzyna Kędzierska inicjuje i znakomicie koordynuje wprowadzane zmiany dzięki szerokiemu spojrzeniu na problem i kompleksowemu podejściu do współpracy z innymi działami w BASF. Pani Katarzyna nigdy nie poddaje się atmosferze chaosu i nieustającym problemom płynącym z rynku usług logistycznych. Chłodnym okiem błyskawicznie analizuje sytuację, układa i wdraża plan naprawczy albo usprawniający, licząc się przy tym z opiniami i sugestiami podwładnych oraz współpracowników, pokonując kolejne szczeble decyzyjne ogromnej korporacji. Wolne chwile Pani Kasia spędza z rodziną albo podróżuje poznając świat.

 

Lidia Dziewierska, prezes zarządu Loconi Intermodal
Z branżą logistyki kontenerowej związana od 2010 roku. To jedna z nielicznych, kobiet, o ile nie jedyna w Polsce, na stanowisku prezesa zarządu firmy zajmującej się spedycją i transportem intermodalnym. Przeszła całą ścieżkę kariery od  specjalisty ds. administracji i relacji inwestorskich aż po prezesa zarządu. Pani Lidia jest niesamowicie charyzmatyczną kobietą. To osoba nieustannie rozwijające swoje kompetencje. Uczestniczyła w ponad 60 szkoleniach i kursach z zakresu zarządzania, finansów i relacji inwestorskich. W ciągu kilku lat pod jej kierownictwem firma Loconi Intermodal osiągnęła pozycję lidera rynku operatorów intermodalnych w Polsce. Między innymi zawarła strategiczne porozumienie o współpracy z największym konkurentem polegające na wymianie strategicznych zasobów (terminali, wagonów, rozkładów jazdy). Dzięki niej powstało też kilka nowych terminali intermodalnych w Polsce, uzupełniających ogólnopolską sieć kontenerowych punktów przeładunkowych z torów na drogi. Wewnątrz firmy uruchomiła autorską platformę edukacyjną – Akademię Liderów Loconi, skierowaną dla początkujących menedżerów Loconi oraz aspirujących do roli menedżerów młodych pracowników. Poza pracą zaangażowana jest w prowadzenie założonej przez siebie fundacji - Równe Szanse dla Dzieci i Rodzin, którą stworzyła w celu udzielania długoterminowego wsparcia dla wyrównywania szans kobietom, dzieciom i rodzinom poprzez podnoszenie kwalifikacji, uzyskiwanie niezależności, uzyskanie dostępu do edukacji, których wiele kobiet nie ma ze względu na środowisko lub złą sytuację materialną. Dla niej ważny jest człowiek, a w biznesie stawia na relacje. Prywatnie interesuje się historią, literaturą biograficzną i podróżniczą.


GRATULUJEMY!:)
 
O wyróżnieniu „Kobieta w Logistyce roku”
Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku…." przyznawane jest od roku 2011 przez portal Pracujwlogistyce.pl w ramach Forum Kobiet w Logistyce. Oceny dokonuje kapituła, powoływana przez redakcję Pracujwlogistyce.pl, skład której w tym roku tworzyli: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), dr Ireneusz Fechner (kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu) oraz dr Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański). Do ubiegania się o tytuł „Kobieta w Logistyce roku” mogą zgłaszać się kandydatki, które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze usług TSL. Zgłoszenia można było dokonać poprzez ankietę udostępnioną przez organizatora na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegało 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne w roku 2018, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, hobby / pasje oraz odpowiedź na pytanie: czemu zgłoszona kandydatka zasługuje na tytuł „Kobieta w Logistyce 2018”. Wyboru kapituła dokonała przyznając punkty, oceniając każdy z ww. obszarów ankiety. Laureatkami zostały te Panie, które otrzymały najwyższą liczbę punktów.

 

Redakcja Pracujwlogistyce.pl


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.