Dodaj ogłoszenie o pracy


Ellina Lolis country managerem JF Hillebrand – operatora logistycznego rynku napojów i alkoholi

Grupa JF Hillebrand to światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów. W związku z planami dynamicznego rozwoju polskiego oddziału, zarząd firmy powołał nowego country managera JF Hillebrand Poland Sp. z o.o. Stanowisko to objęła Ellina Lolis, managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem na stanowiskach zarządczych w międzynarodowych spółkach.

JF Hillebrand działa na rynku od 175 lat jako globalny operator logistyczny, który specjalizuje się w logistyce alkoholi i napojów (osiągający roczne przychody powyżej 1 mld euro). Należy do nielicznego grona firm na świecie o tak wąskiej specjalności w zarządzaniu łańcuchami dostaw i jest liderem tego rynku. W swoim portfolio ma pełen zakres usług logistycznych, magazynowych, transportowych i spedycyjnych, a także obsługę celną i doradczą. Klienci JF Hillebrand korzystają również z narzędzi informatycznych i rozwiązań technologicznych, które firma tworzy dla usprawniania procesów logistyczno - transportowych. Sieć Grupy obejmuje 90 krajów, a własne biura JF Hillebrand posiada w 65 krajach, w tym również w Polsce.


JF Hillebrand Poland działa w naszym kraju od 2013 r. z siedzibą w Gdyni, jednakże do tej pory zarządzany był z poziomu regionalnego CEE. W związku z dynamicznym rozwojem i planami poszerzenia usług oraz portfolio klientów, zarząd Grupy JF Hillebrand postanowił powołać w polskiej spółce nowego country managera - Ellinę Lolis, która dołączyła do zespołu JF Hillebrand Poland na początku lutego tego roku.

Ellina Lolis to managerka logistyki, posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach (m.in. w Alshaya, Pfleiderer) na terenie Europy, Rosji i w krajach WNP oraz na rynkach Bliskiego Wschodu. Ellina Lolis jest ekspertką w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw. Na swoim koncie posiada wiele zrealizowanych międzynarodowych projektów logistycznych. Specjalizuje się również w tematyce zarządzania międzynarodowego i komunikacji międzykulturowej. Jest członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research), posługuje się biegle trzema językami: rosyjskim, angielskim i francuskim. W JF Hillebrand Poland odpowiada za strategię rozwoju spółki i rozbudowę zespołu. - Praca w firmie o tak bogatej historii i tak wyspecjalizowanych usługach, to z jednej strony możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia, a z drugiej ogromne wyzwanie. Gdyński oddział JF Hillebrand do tej pory obsługiwał głównie klientów globalnych obecnych na polskim rynku. Teraz, Grupa stawia na poszerzenie swojego portfolio o lokalnych dostawców i producentów alkoholi oraz napojów. Planujemy też wprowadzić nowe kategorie towarów do naszych łańcuchów dostaw tj. komponenty do produkcji np. piwa czy soków – zapowiada Ellina Lolis, country manager JF Hillebrand Poland. - Ten rok jest szczególnie ważny dla Grupy JF Hillebrand, gdyż jest to rok jubileuszowy. Nasza firma obchodzi 175-lecie działalności – dodaje.

W portfolio klientów JF Hillebrand są zarówno producenci globalni jak i dostawcy lokalni napojów oraz różnych rodzajów alkoholi od piwa, wina aż po wysokoprocentowe trunki, do grona których należą takie spółki jak m.in. Diageo (producent Smirnoffa, Baileysa, Guinnessa), Bacardi, Beam Santory (producent Jim Beam), czy Brown-Forman (producent Jack Daniel’s) in.

(źr. JF Hillebrand)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.