Dodaj ogłoszenie o pracy


Olga Nowak członkiem zarządu DB Port Szczecin

Zarząd spółki DB Port Szczecin powołał nowego członka zarządu. Została nim Olga Nowak, której kandydatura została wyłoniona w drodze przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego.

Olga Nowak jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z grupą DB Cargo Polska związana jest od 2010 roku, kiedy to objęła funkcję kierownika projektu. W 2011 roku w obszarze Utrzymania, będąc na stanowisku dyrektora ds. zarządzania i rozwoju, nadzorowała budowę i uruchomienie linii potokowej utrzymania wagonów, wdrożyła planowanie produkcyjne i narzędzia kontroli operacyjnej oraz zapewniła ciągłą optymalizację procesów utrzymaniowych. W 2015 roku objęła stanowisko starszego kierownika projektu, pełnomocnika zarządu ds. business excellence w grupie DB Cargo Polska, gdzie stworzyła od podstaw biuro zarządzania projektami, zbudowała fundamenty ciągłego doskonalenia w obszarze kultury organizacyjnej. Wcześniej Olga Nowak pracowała w branży samochodowej, gdzie odpowiedzialna była za nadzorowanie procesu wdrożenia nowych produktów jak również optymalizację i rozwój procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią lean manufacturing. Od 11 marca 2019 roku pełni funkcję członka zarządu spółki DB Port Szczecin.

DB Port Szczecin Sp. z o.o świadczy usługi przeładunku kontenerów, drobnicy zjednostkowanej (aluminium, celulozy, wyrobów stalowych, sztuk ciężkich, ponadgabarytów itp.) oraz zapewnia pełną obsługę nawozów luzem obejmującą przeładunki, składowanie oraz konfekcjonowanie towaru w worki typu big bag. DB Port jest największym europejskim terminalem przeładowującym bloki granitowe. Posiada połączenia z największymi hubami kontenerowymi jak Hamburg i Bremerhaven oraz z mniejszymi portami w Gdyni, Halmstad, czy Immingham. Terminal kontenerowy posiada możliwości przeładunkowe wynoszące do 150 tys. TEU rocznie. Port posiada certyfikat NATO, co umożliwia przeładunki sprzętu wojskowego oraz system Autostore, dzięki któremu skrócono średni czas urzędowej obsługi kontenera od kilkunastu minut do maksymalnie 4 godzin.

(źr. DB Port Szczecin)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.