Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL nagrodzony za projekt Women in Managament

Grupa Deutsche Post DHL została uhonorowana nagrodą Catalyst Award 2018 za projekt ‘Women in Management’ - globalnie realizowaną inicjatywę, mającą na celu wsparcie i rozwój kariery kobiet. Chodzi o tworzenie przyjaznych kobietom miejsc pracy, podnosząc ich udział na stanowiskach menadżerskich.

Nagroda Catalyst Award przyznawana jest co roku firmom, które promują różnorodność, zapobiegają wykluczeniu oraz tworzą miejsce pracy umożliwiające kobietom rozwój. Od 1987 roku, organizacja Catalyst nagrodziła 87 inicjatyw w organizacjach na całym świecie. Grupa DPDHL jest pierwszą niemiecką organizacją, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. DHL zatrudnia około 520 tys. pracowników w ponad 220 krajach, dzięki czemu jest jednym z największych pracodawców na świecie. Nagroda Catalyst została przyznana w uznaniu za wdrażanie projektu promującego rolę kobiet wśród kadry zarządzającej.

Wdrożony w 2011 roku projekt zapoczątkował przeprowadzenie w całej grupie badania dotyczącego zdiagnozowaniu głównych barier rozwoju kariery kobiet i ich dostępu do stanowisk kierowniczych. Na podstawie ankiety zidentyfikowano cztery obszary działania: kulturę i sposób myślenia, elastyczne warunki pracy, wsparcie kariery zawodowej kobiet i monitorowanie, na podstawie których wdrożono szereg różnych projektów promujących ideę różnorodności.  W każdym z krajów prowadzone są szkolenia w ramach programu Certified, mające na celu ustanowienie wspólnej kultury organizacyjnej oraz wspólnych wartości, którymi kieruje się Grupa. Firma wprowadziła elastyczne godziny pracy, które dają kobietom i mężczyznom możliwość, lepiej pogodzić pracę i życie rodzinne. W ciągu całego roku dla kobiet organizowane są konferencje, szkolenia i kursy, mające na celu podnoszenie ich kompetencji, a także promowanie idei zarządzania różnorodnością. W czasie obchodzonego co roku Tygodnia Różnorodności pracownicy mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i promowania najlepszych praktyk.

(źr. DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.