Dodaj ogłoszenie o pracy


Anna Trzcińska „Kobietą w Logistyce 2014”

Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku" przyznawane jest co roku przez portal Pracujwlogistyce.pl w ramach cyklu wydawniczego "Kobiety w Logistyce". Tytuł przyznawany jest jednej z Pań, które wzięły udział w wywiadach z cyklu "Kobiety w Logistyce" przeprowadzonych w roku poprzednim i zaprezentowały swój dorobek zawodowy. Statuetka "Kobieta w Logistyce roku" wręczana jest podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej managerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych.

Wyróżnienie i tytuł "Kobieta w Logistyce 2014" przyznano p.
Annie Trzcińskiej, dyrektor logistyki wiceprezes, Complex IQ Sp. z o.o

(na zdj. Anna Trzcińska ze statuetką "Kobieta w Logistyce 2014" oraz Beata Trochymiak, autorka wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku")
Wręczenie statuetki i wyróżnienia tytułem "Kobieta w Logistyce 2014" odbyło się podczas IV Forum Kobiet w Logistyce w dniu 25 maja 2015 r. w Jachrance.

Anna Trzcińska do branży logistycznej trafiła kilkanaście lat temu tuż po ukończeniu studiów. Zaczynała w firmie Maersk od stanowiska administracyjnego, przechodząc później przez działy operacyjne od spedycji aż po logistykę magazynową, awansując w końcu na szefa działu. Po 10 latach  przeszła do firmy Poltraf na stanowisko sales development managera, gdzie  odpowiadała za rozwój logistyki. A po kolejnych trzech latach otrzymała propozycję objęcia stanowiska dyrektora logistyki w Complex IQ. W ubiegłym roku awansowała na wiceprezesa zarządu holdingu Complex IQ, zachowując jednocześnie stanowisko dyrektora logistyki. Obecnie zarządza logistyką trzech spółek holdingu Complex IQ. Ukończyła kurs logistyczny Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), uzyskując certyfikat logistyka na poziomie European Junior Logistician. Prywatnie spełnia się jako żona i mama. Wolny czas spędza najczęściej na wolnym powietrzu, uwielbia jeździć na rowerze, bierze też udział w maratonach rowerowych.
Jak powiedziała w wywiadzie z nami – „Stawiam na dobrą komunikację. O procesach operacyjnych można sobie przeczytać w książkach, a wszelkie dane są w systemie. Tylko po drodze trzeba się komunikować z ludźmi i tutaj pojawiają się bariery. Obecnie odpowiadam za magazyn, zakupy i dystrybucję, najwięcej problemów wynika z braku dobrej komunikacji, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych procesach.” Ale … „Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko na te trudniejsze potrzeba więcej czasu i tą zasadą kieruję się w życiu.”
Kocha logistykę… „Ostatnio jeden z moich klientów powiedział o mnie - nie widziałem nigdy osoby tak żyjącej logistyką. I chyba to prawda, ja po prostu tym żyję, podchodzę do pracy z entuzjazmem i energią. Nigdy nie myślałam o tym żeby zamienić logistykę na coś innego. Poza tym, logistyka to interdyscyplinarna dziedzina, ciągle czegoś się uczę.”
Cały wywiad z p. Anną Trzcińską można przeczytać tutaj: Rozmowa z Anną Trzcińską, dyrektor logistyki, wiceprezes zarządu Complex IQ Sp. z o.o

O wyróżnieniu "Kobieta w logistyce roku ..."
Pomysłodawczynią i autorką wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku…." jest Beata Trochymiak, wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl, a także pomysłodawczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Wyróżnienie tytułem „Kobieta w Logistyce roku” przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą: Agnieszka Bilińska, partnerka zarządzająca Trusted Communication, prof. Halina Brdulak, Szkoła Głowna Handlowa, dr Ireneusz Fechner kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Beata Trochymiak wydawca/redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl. Każdy z członków Kapituły głosował na trzy wybrane kandydatki spośród Pań, które wzięły udział w cyklu wydawniczym „Kobiety w Logistyce” w roku 2014, którym przyznał miejsca od 1 do 3, a każde miejsce było punktowane od 3 do 1 pkt. Po podsumowaniu liczby przyznanych punktów Kandydatkom, tytuł "Kobiety w Logistyce 2014" przyznano tej, która uzyskała największą liczbę punktów. Dokonując wyboru Kapituła oceniała i brała pod uwagę kryteria: ścieżkę kariery; podejmowanie nowych wzywań/rozwój zawodowy; sukcesy zawodowe; pasję do zawodu i work-life-balance.
Na relację z IV Forum Kobiet w Logistyce zapraszamy za kilka dni!
Opr. Beata Trochymiak

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.