Dodaj ogłoszenie o pracy


Dagmara Głowacka "Kobietą w Logistyce 2013"

Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku…" przyznawany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl w ramach cyklu wydawniczego "Kobiety w Logistyce", w którym przedstawiamy menedżerki ze świata polskiej logistyki. Statuetka "Kobiety w Logistyce" wręczana jest podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku ...." jest promowanie Kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego i zaangażowania w rozwój branży oraz uhonorowanie ich sukcesów.


Podczas tegorocznego – III Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w dniach 2-3 czerwca 2014 r. w Gdańsku wyróżnienie i tytuł

"Kobieta w Logistyce 2013"

przyznano Pani:
Dagmarze Głowackiej, która jest globalnym dyrektorem logistyki w firmie Kongsberg Automotive

GRATULUJEMY!

Dagmara Głowacka odpowiada za procesy logistyczne w zakładach w Szwecji, Słowacji, Niemczech, Francji, Meksyku, Chinach, Indiach. Definiuje politykę logistyczną firmy oraz usprawnia współpracę z innymi działami, tworzy i wdraża standardy logistyczne w podległych zakładach. Z firmą Konsberg związana od 2008r., gdzie zaczynała od stanowiska dyrektora logistyki w oddziale firmy w Polsce. Później awansowała na europejskiego lidera logistyki, po czym objęła stanowisko globalnego dyrektora.
Od początku kariery zawodowej związana z logistyką. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów logistycznych podczas pracy w spółkach: Faurecia Fotele Samochodowe w Grójcu, CIAT oddział GRYFIT oraz Corning Cable System. Stażystka firmy Reanult i FM Logistic w zakładach we Francji. Absolwentka Politechniki Łódzkiej (kierunek technologia i zarządzanie) a także Ecole Nationale Supérieure des Mines de Nancy (Francja). Ukończyła  Podyplomowe Studium Zarządzania Logistycznego oraz Polsko-francuskie podyplomowe studium zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

O pracy w logistyce
Dagmara Głowacka zapytana o to, czy polska logistyka wyróżnia się czymś na rynku, mówiła, że  to co wyróżnia Polskę jest zatrudnianie w logistyce głównie ludzi z wyższym wykształceniem. - To jest wyjątkowe, bo np. we Francji, Szwecji, czy innych krajach przeważają osoby ze średnim wykształceniem. Różnica jest wyczuwalna również w podejściu do pracy (nie mówię tu o pokoleniu Y). Jesteśmy bardzo zaangażowani, w to, co robimy i czujemy się odpowiedzialni za swoją pracę. Patrząc na stopień trudności pracy, czy warto rozwijać karierę w tej branży - jej zdaniem warto, ale nie na siłę. Tę pracę trzeba kochać, żeby się w niej odnaleźć. Ciągłe zmiany, konieczność adaptacji do zaistniałych warunków, elastyczności w planowaniu (przygotowywanie planu B, C i D tak na wszelki wypadek), kreatywności w podejściu do tematów, jeśli taka zmienność i szybkość pracy nie do końca odpowiada, to odradzam.
Jeśli nie logistyka, co by to było… - Czasami mam ochotę rzucić to wszystko, ale to są emocje, które pojawiają się, co jakiś czas. … Jeśli nie logistyka, to chyba poszłabym w stronę couchingu. Ostatnio odkryłam, że wspieranie rozwoju moich pracowników sprawia mi ogromną satysfakcję i dodaje mi energii. Zaczęłam chodzić na warsztaty couchingu i w marcu rozpoczynam studia podyplomowe z tego zakresu. Mam zamiar wykorzystać nowo zdobytą wiedzę couchingową w logistyce – mówiła Dagmara Głowacka podczas wywiadu z Pracujwlogistyce.pl.

Cały wywiad z p. Dagmarą Głowacką można przeczytać tutaj: O logistyce automotive w rozmowie z Dagmarą Głowacką global logistics manager Kongsberg Automotive

O wyróżnieniu "Kobieta w logistyce roku ..."
Wyróżnienie "Kobieta w Logistyce roku…." przyznawane jest przez Kapitułę, którą powołuje redakcja Pracujwlogistyce.pl. Wybór składał się z jednego etapu, podczas którego członkowie Kapituły (w tym roku w skład, której weszli: Agnieszka Bilińska CEO Vital Voices Poland, prof. Halina Brdulak z SGH, dr Ireneusz Fechner kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Anna Galewska project manager/doradca personalny Pracujwlogistyce.pl oraz Beata Trochymiak wydawca/redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl) wytypowali po trzy Kandydatki (spośród Pań które wzięły udział w cyklu wydawniczym „Kobiety w Logistyce” w roku 2013), którym przyznali miejsca od 1 do 3, a każde miejsce było punktowane od 3 do 1 pkt. Po podsumowaniu liczby przyznanych punktów Kandydatkom, tytuł "Kobiety w Logistyce 2013" przyznano tej, która uzyskała największą liczbę punktów. Dokonując wyboru Kapituła oceniała i brała pod uwagę kryteria: ścieżkę kariery; podejmowanie nowych wzywań/rozwój zawodowy; sukcesy zawodowe; pasję do zawodu i work-life-balance.

Na relację z III Forum Kobiet w Logistyce zapraszamy za kilka dni!

Beata Trochymiak

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.