Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku…" przyznawany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl w ramach cyklu wydawniczego "Kobiety w Logistyce", w którym przedstawiamy menedżerki ze świata polskiej logistyki. Statuetka "Kobiety w Logistyce" wręczana jest podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku ...." jest promowanie Kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego i zaangażowania w rozwój branży oraz uhonorowanie ich sukcesów.
Podczas tegorocznego – III Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w dniach 2-3 czerwca 2014 r. w Gdańsku wyróżnienie i tytuł
"Kobieta w Logistyce 2013"
przyznano Pani:
Dagmarze Głowackiej, która jest globalnym dyrektorem logistyki w firmie Kongsberg Automotive
GRATULUJEMY!
Dagmara Głowacka odpowiada za procesy logistyczne w zakładach w Szwecji, Słowacji, Niemczech, Francji, Meksyku, Chinach, Indiach. Definiuje politykę logistyczną firmy oraz usprawnia współpracę z innymi działami, tworzy i wdraża standardy logistyczne w podległych zakładach. Z firmą Konsberg związana od 2008r., gdzie zaczynała od stanowiska dyrektora logistyki w oddziale firmy w Polsce. Później awansowała na europejskiego lidera logistyki, po czym objęła stanowisko globalnego dyrektora.
Od początku kariery zawodowej związana z logistyką. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów logistycznych podczas pracy w spółkach: Faurecia Fotele Samochodowe w Grójcu, CIAT oddział GRYFIT oraz Corning Cable System. Stażystka firmy Reanult i FM Logistic w zakładach we Francji. Absolwentka Politechniki Łódzkiej (kierunek technologia i zarządzanie) a także Ecole Nationale Supérieure des Mines de Nancy (Francja). Ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania Logistycznego oraz Polsko-francuskie podyplomowe studium zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
O pracy w logistyce
Dagmara Głowacka zapytana o to, czy polska logistyka wyróżnia się czymś na rynku, mówiła, że to co wyróżnia Polskę jest zatrudnianie w logistyce głównie ludzi z wyższym wykształceniem. - To jest wyjątkowe, bo np. we Francji, Szwecji, czy innych krajach przeważają osoby ze średnim wykształceniem. Różnica jest wyczuwalna również w podejściu do pracy (nie mówię tu o pokoleniu Y). Jesteśmy bardzo zaangażowani, w to, co robimy i czujemy się odpowiedzialni za swoją pracę. Patrząc na stopień trudności pracy, czy warto rozwijać karierę w tej branży - jej zdaniem warto, ale nie na siłę. Tę pracę trzeba kochać, żeby się w niej odnaleźć. Ciągłe zmiany, konieczność adaptacji do zaistniałych warunków, elastyczności w planowaniu (przygotowywanie planu B, C i D tak na wszelki wypadek), kreatywności w podejściu do tematów, jeśli taka zmienność i szybkość pracy nie do końca odpowiada, to odradzam.
Jeśli nie logistyka, co by to było… - Czasami mam ochotę rzucić to wszystko, ale to są emocje, które pojawiają się, co jakiś czas. … Jeśli nie logistyka, to chyba poszłabym w stronę couchingu. Ostatnio odkryłam, że wspieranie rozwoju moich pracowników sprawia mi ogromną satysfakcję i dodaje mi energii. Zaczęłam chodzić na warsztaty couchingu i w marcu rozpoczynam studia podyplomowe z tego zakresu. Mam zamiar wykorzystać nowo zdobytą wiedzę couchingową w logistyce – mówiła Dagmara Głowacka podczas wywiadu z Pracujwlogistyce.pl.
Cały wywiad z p. Dagmarą Głowacką można przeczytać tutaj: O logistyce automotive w rozmowie z Dagmarą Głowacką global logistics manager Kongsberg Automotive
O wyróżnieniu "Kobieta w logistyce roku ..."
Wyróżnienie "Kobieta w Logistyce roku…." przyznawane jest przez Kapitułę, którą powołuje redakcja Pracujwlogistyce.pl. Wybór składał się z jednego etapu, podczas którego członkowie Kapituły (w tym roku w skład, której weszli: Agnieszka Bilińska CEO Vital Voices Poland, prof. Halina Brdulak z SGH, dr Ireneusz Fechner kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Anna Galewska project manager/doradca personalny Pracujwlogistyce.pl oraz Beata Trochymiak wydawca/redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl) wytypowali po trzy Kandydatki (spośród Pań które wzięły udział w cyklu wydawniczym „Kobiety w Logistyce” w roku 2013), którym przyznali miejsca od 1 do 3, a każde miejsce było punktowane od 3 do 1 pkt. Po podsumowaniu liczby przyznanych punktów Kandydatkom, tytuł "Kobiety w Logistyce 2013" przyznano tej, która uzyskała największą liczbę punktów. Dokonując wyboru Kapituła oceniała i brała pod uwagę kryteria: ścieżkę kariery; podejmowanie nowych wzywań/rozwój zawodowy; sukcesy zawodowe; pasję do zawodu i work-life-balance.
Na relację z III Forum Kobiet w Logistyce zapraszamy za kilka dni!
Beata Trochymiak