Konto pracodawcy


Iwona Skwarska - Piątka dla logistyki

"Kobiety w logistyce - Iwona Skwarska, członek zarządu i dyrektor finansowa TNT Express Poland

 

Piątka dla logistyki

- Przygodę z logistyką zaczęłam w firmie ProLogis 11 lat temu. To nie była moja pierwsza praca: karierę rozpoczynałam w Deloitte & Touche Poland, gdzie pracowałam w księgowości, poznając coraz to nowe obowiązki aż do stanowiska głównej księgowej. Obowiązujące tam wysokie standardy przygotowały mnie do pracy w korporacji międzynarodowej, a przyswojone wówczas zasady nie straciły na aktualności do dzisiaj - mówi Iwona Skwarska.

 

Z motoryzacji do logistyki

Po Deloitte & Touche przyszła pora na zmianę branży, ale jeszcze nie na logistykę. Iwona Skwarska podjęła pracę w Volvo Auto Polska na stanowisku głównej księgowej, następnie kierowała rachunkowym ‘shared service center’ w Warszawie dla dywizji ciężarowej i osobowej, a potem awansowała na stanowisko business controller. – W firmie Volvo przepracowałam 5 lat. Potem była firma ProLogis, czyli wstęp do branży logistycznej. Tam przez cztery lata zajmowałam się controllingiem i nadzorowałam pracę księgowych-analityków. Czując potrzebę zmiany, odpowiedziałam na ogłoszenie o pracy w TNT. - mówi Iwona Skwarska. Poszukiwała znowu dynamicznej pracy i nie zawiodła się na branży logistycznej. - Jestem tutaj już 6 lat i to moja najdłuższa przystań zawodowa. Póki co praca tutaj dostarcza mi ciągle wyzwań i pozwala rozwijać się. - dodaje.

 

W TNT objęła stanowisko dyrektora finansowego, co zgodnie z polityką korporacji automatycznie oznaczało wejście do zarządu. Spodobało jej się to, że tu można być tak blisko klienta, jak w żadnym innym miejscu, w którym wcześniej pracowała. - To mi bardzo odpowiada, tutaj bardziej czuję rynek i tętno biznesu. Ścieżka od handlowca do decydenta jest krótka, potrzebne są błyskawiczne decyzje i dużo elastyczności. To miejsce pracy daje mi o wiele więcej satysfakcji, bo wymaga większej innowacyjności i zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań, patrząc nawet z pozycji finansów. - dodaje Iwona Skwarska. Tu spotkała pasjonatów logistyki, którzy w branży przepracowali całe swoje dotychczasowe życie zawodowe.

 

Gdyby miała porównać atrakcyjność pracy w TNT z poprzednimi miejscami pracy, zdecydowanie oceniłaby logistykę na 5. Nie ma niczego szczególnego, co by się jej nie podobało w logistyce - zdecydowanie chce rozwijać karierę w tej perspektywicznej branży. - Logistyka to bardziej męski świat, ale postępująca feminizacja między innymi tego biznesu jest faktem. TNT z powodzeniem realizuje politykę równych szans pod każdym względem. Firma posiada tytuł Investor in People - ówi pani Iwona. To dobre miejsce pracy dla kobiet, równe szanse są jedną z ważnych wartości.

 

Ważne aby zachować wartości

- Jedną z wartości, jaką wyniosłam z Volvo, jest konieczność zachowania równowagi w życiu: główne filary to praca, rodzina i pasja. Moim hobby jest jeździectwo, regularnie jeżdżę konno trzy razy w tygodniu. Jak najwięcej czasu spędzam z rodziną. - podkreśla pani Iwona. – Ze starszym synem dzielę umiłowanie sportu. Po dobrym treningu wraca się do obowiązków jak z małych wakacji, rośnie zapał do pracy i gotowość zmierzenia się z każdym nowym wyzwaniem zawodowym. - dodaje.

 

Iwona Skwarska ma uprawnienia sędziowskie PZJ, myśli o zrobieniu uprawnień instruktora jazdy konnej w niedalekiej przyszłości. Sędziuje na zawodach towarzyskich. Stale też podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie kontynuuje studia ACCA w celu zdobycia międzynarodowych uprawnień biegłego rewidenta. – Te studia porządkują finansową wiedzę teoretyczną i praktyczną, mają charakter prestiżowy i traktuję je jako przygodę intelektualną. - dodaje.

 

Wcześniej Iwona Skwarska ukończyła Uniwersytet Łódzki - Wydział Socjologiczno - Ekonomiczny na kierunku Zarządzanie i marketing, ze specjalnością Zarządzanie przedsiębiorstwem, a potem studia podyplomowe z rachunkowości na SGH i roczne studium podatkowe na jednej z prywatnych uczelni w Warszawie.

 

Opr. Beata Trochymiak

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Fakty i mity o wykorzystaniu robotyzacji procesów w Przemyśle 4.0
reklama
230 boxów EETS zdało egzamin – po pierwsze wygoda, a po drugie ekspansja na kolejne kraje
Intermodal cały czas na wzroście, mimo że globalne problemy osłabiają rozwój tego rynku
Jak wyniki wyborów w USA wpłyną na globalny rynek nieruchomości przemysłowych?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Circle K oraz PCK zorganizowali świąteczną opieką seniorów w całej Polsce
Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki
Zimowy atak na K2 w ramach wyprawy InPost - #GorzkowskaInPostK2Winter
2020 - rokiem rynku magazynowego!
P3 kupuje działki w Warszawie pod budowę kolejnych parków magazynowych
E-commerce 2020 / 2021 – znaczenie punktów odbioru i nadania
Nowi managerowie w zespole Prologis
Renault Trucks rozwija gamę pojazdów elektrycznych
Raben podsumowuje program szkoleń Manager of Choice – czy grywalizacja się opłac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC