Dodaj ogłoszenie o pracy


Małgorzata Krzyżanowska - Specjalistka od kontaktu z ludźmi

Z cyklu "Kobiety w Logistyce" - Małgorzata Krzyżanowska manager Contact Center DPD Polska Sp. z o.o

Od 13 lat związana z DPD Polska (wcześniej Masterlink). Karierę w tej firmie zaczynała od działu obsługi klienta w jednej z filii na terenie Warszawy. Stopniowo awansowała na stanowiska kierownicze w dziale obsługi klienta, od zarządzania kilkoma oddziałami aż do stanowiska managera Contact Center DPD, który tworzyła od samego projektu organizacji tej komórki, aż po jego wdrożenie, co trwało dwa lata. Było to jej największe wyzwanie zawodowe.

 

- W sumie pracuję w tej firmie 13 lat i ciągle były nowe wyzwania, które mnie cieszyły. Między innymi wdrażałam też standardy obsługi klienta, ale uruchomienie Contact Center to był największy mój projekt i mój największy dotychczasowy sukces. - mówi Małgorzata Krzyżanowska. Zapytana co było największym wyzwaniem podczas wdrażania tego projektu, zdecydowanie odpowiada - czynnik ludzki - mieliśmy wielu pracowników w różnych oddziałach, nie wszyscy chcieli przenieść się do Warszawy gdzie powstawało główne call center i trzeba było zaplanować kariery tych osób w ramach spółki. To było najtrudniejsze. - dodaje. Zorganizowanie alternatywnej drogi zawodowej udało się w przypadku ponad 90 proc. pracowników, których to dotyczyło.
- Większość tych ludzi pozostało w firmie, to dało dużą satysfakcję, zwłaszcza że było widać, jak proces ten przebiegał z korzyścią dla nich. Ich kariera potoczyła się inaczej, ale wielu z nich awansowało i miło jest dzisiaj spotykać tych ludzi kiedy są szczęśliwi.- mówi Małgorzata Krzyżanowska.

Jak sama o sobie mówi, jest otwarta na różne doświadczenia i to że tyle lat jest w dziale obsługi klienta, to świadczy o jej pasji do tej pracy i do ludzi, pracy którą wykonuje perfekcyjnie i nie boi się nowych wyzwań zawodowych.
Poza życiem zawodowym lubi aktywnie wypoczywać, każdą wolną chwilę spędza na wszelkiego rodzaju wyjazdach i wycieczkach. Ma kilka ulubionych miejsc, ale najbardziej liczą się ludzie, z którymi spędza wolny czas. W tym roku zafascynowało ją nurkowanie i obserwacja natury morskiej. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

(Opr. Beata Trochymiak)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.