Dodaj ogłoszenie o pracy


Małgorzata Krzyżanowska - Specjalistka od kontaktu z ludźmi

Z cyklu "Kobiety w Logistyce" - Małgorzata Krzyżanowska manager Contact Center DPD Polska Sp. z o.o

Od 13 lat związana z DPD Polska (wcześniej Masterlink). Karierę w tej firmie zaczynała od działu obsługi klienta w jednej z filii na terenie Warszawy. Stopniowo awansowała na stanowiska kierownicze w dziale obsługi klienta, od zarządzania kilkoma oddziałami aż do stanowiska managera Contact Center DPD, który tworzyła od samego projektu organizacji tej komórki, aż po jego wdrożenie, co trwało dwa lata. Było to jej największe wyzwanie zawodowe.

 

- W sumie pracuję w tej firmie 13 lat i ciągle były nowe wyzwania, które mnie cieszyły. Między innymi wdrażałam też standardy obsługi klienta, ale uruchomienie Contact Center to był największy mój projekt i mój największy dotychczasowy sukces. - mówi Małgorzata Krzyżanowska. Zapytana co było największym wyzwaniem podczas wdrażania tego projektu, zdecydowanie odpowiada - czynnik ludzki - mieliśmy wielu pracowników w różnych oddziałach, nie wszyscy chcieli przenieść się do Warszawy gdzie powstawało główne call center i trzeba było zaplanować kariery tych osób w ramach spółki. To było najtrudniejsze. - dodaje. Zorganizowanie alternatywnej drogi zawodowej udało się w przypadku ponad 90 proc. pracowników, których to dotyczyło.
- Większość tych ludzi pozostało w firmie, to dało dużą satysfakcję, zwłaszcza że było widać, jak proces ten przebiegał z korzyścią dla nich. Ich kariera potoczyła się inaczej, ale wielu z nich awansowało i miło jest dzisiaj spotykać tych ludzi kiedy są szczęśliwi.- mówi Małgorzata Krzyżanowska.

Jak sama o sobie mówi, jest otwarta na różne doświadczenia i to że tyle lat jest w dziale obsługi klienta, to świadczy o jej pasji do tej pracy i do ludzi, pracy którą wykonuje perfekcyjnie i nie boi się nowych wyzwań zawodowych.
Poza życiem zawodowym lubi aktywnie wypoczywać, każdą wolną chwilę spędza na wszelkiego rodzaju wyjazdach i wycieczkach. Ma kilka ulubionych miejsc, ale najbardziej liczą się ludzie, z którymi spędza wolny czas. W tym roku zafascynowało ją nurkowanie i obserwacja natury morskiej. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

(Opr. Beata Trochymiak)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.