Konto pracodawcy


Katarzyna Fabiańska, country special services manager TNT Express - To w TNT złapałam bakcyla do logistyki

 

 

Katarzyna Fabiańska, country special services manager TNT Express

 

To w TNT złapałam bakcyla do logistyki

 

Do logistyki trafiła już podczas studiów, kiedy kończyła handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W trakcie międzynarodowych warsztatów na czwartym roku, których tematyką była również logistyka, zainteresowała się nią na tyle, aby spróbować praktyki w Niemczech w jednej z firm logistycznych, która zajmuje się logistyką kontraktową. Tam też napisała pracę magisterską nt. outsourcingu w logistyce. - Kiedy wróciłam do kraju otrzymałam propozycję pracy w TNT Automotive Logistics. Po miesiącu wdrożenia wysłano mnie na 9-miesięczny kurs managerski do Turynu we Włoszech. Trafiłam do międzynarodowego grona pasjonatów, od których złapałam bakcyla do logistyki. Muszę przyznać, że miałam sporo szczęścia, ponieważ dość szybko zostałam obdarzona zaufaniem  szefostwa TNT - opowiada Katarzyna Fabiańska.
Po powrocie z kursu managerskiego przez rok pracowała na stanowisku specjalisty business development po czym obejmowała stanowiska managerskie w różnych działach - rozwoju biznesu, zarządzania jakością, kontraktem, marketingiem. W 2004 roku w firmie TNT Express podjęła się zarządzania działem, który obejmuje i sprzedaż, i operacje i finanse.
- Zawsze byłam gdzieś na pograniczu sprzedaży i logistyki. Obecnie jestem odpowiedzialna za dywizję Special, która po Global i Domestic jest trzecią gałęzią działalności TNT Express. Jestem odpowiedzialna za sprzedaż i za koordynację wszystkich działań operacyjnych. Mój dział znajduje się w pionie Sales & Marketing, więc jesteśmy mocno nastawieni na pozyskiwanie klienta  - mówi Katarzyna Fabiańska.


Zapytana o to, co ją zaskoczyło najbardziej w pracy w special services, mówi - Przechodząc z obsługi sektora automotive musiałam nagle wycenić transport lotniczy słoni. To był "mały szok" i do samej wyceny trzeba było zaangażować mnóstwo specjalistycznych podmiotów. Zwierzęta wymagają specyficznych warunków transportu, ale tego typu "ładunki" nie zdarzają się zbyt często w TNT. W gronie naszych klientów są głównie firmy z branży motoryzacyjnej, medycznej, rolniczej  - wyjaśnia p. Katarzyna.
Na co dzień zarządza zespołem 20-osobowym. W zespole ma dwóch kierowników ds. operacyjnych i ds. sprzedaży, którzy wspierają zarządzanie działem. - Mój sposób na zarządzanie to otwartość, szacunek do ludzi, duża doza zaufania i komunikatywność. Ważne, by pozostawić specjalistom poczucie swobody i absolutnej odpowiedzialności za obsługę, ale z drugiej strony zapewnić komfort wsparcia kierownika i zespołu - mówi o swoim stylu pracy Katarzyna Fabiańska.

 

Jej miarą sukcesu są przykładowo ostatnie wyniki badania zaangażowania pracowników, w którym to dział Special Services otrzymał najwyższe oceny. - A tym największym sukcesem jest sama praca w Special Services, jestem tutaj 9 lat i to wszystko co osiągam na co dzień, zespół z którym pracuję, to jest właśnie ten sukces - dodaje p. Katarzyna. A wcale nie jest łatwo! Jak podkreśla - dyspozycyjność i odporność na stres są cechami mile widzianymi w tej branży, jest to praca dla ludzi odpowiedzialnych, bo zdarzają się różne dni, trudniejsze i łatwiejsze. Tym bardziej, że obecnie rynek odczuwa presję kryzysu.
- Staramy się nie ulegać medialnemu szumowi wokół prognoz gospodarczych, próbujemy wchodzić z kolejnymi usługami na rynek. Ten rok był nieco trudniejszy od poprzedniego, ale kończy się  sukcesem. Udało się wprowadzić nowe, konkurencyjne usługi dystrybucji. Czyli w kryzysie da się żyć, tylko trzeba być zaangażowanym i czujnym na rynek i na potrzeby klientów - komentuje Katarzyna Fabiańska.

 

Po tak wyczerpującej pracy musi się odstresować, a sport jest jej głównym lekiem na stres - jogging, narty, rower i oczywiście rodzina oraz dobra podróż od czasu do czasu dają pełny relaks i są zwieńczeniem wszystkiego - podsumowuje Katarzyna Fabiańska.

 

Opr. Beata Trochymiak

 

 

 

 

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
Jakie są prawa i obowiązki pracowników przy kontrolach zwolnień lekarskich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
Accolade zapowiada budowę kolejnych powierzchni magazynowych w Polsce
M7 przejęło Eurologis Centrum Logistyczne
Poczta Polska testuje RFID w identyfikacji przesyłek
Agility partnerem logistycznym wyścigów Porsche Carrera Cup Asia
FM Logistic rozbuduje dla Polpharmy swoje największe centrum dystrybucji farmaceutyk ...
Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL
JYSK zwiększa powierzchnię magazynową do 80 tys.mkw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC