Konto pracodawcy


Małgorzata Baliszewska - Logistyka wygrała z turystyką

Małgorzata Baliszewska krajowy kierownik Działu Obsługi Klienta TNT Express

 

- Moja przygoda z logistyką rozpoczęła się 18 lat temu, a przed tym związana byłam z branżą turystyczną, gdzie realizowałam wówczas swoje pasje. Ukończyłam studia ekonomiczne na SGPiS (dzisiaj SGH) a później kurs pilota wycieczek. Pracowałam m.in. w Orbisie i Almaturze, aż pewnego dnia trafiłam do firmy kurierskiej - trochę przypadkowo, dzięki mojej znajomej która namówiła mnie abym spróbowała swoich sił w firmie TNT. - wspomina Małgorzata Baliszewska krajowy kierownik Działu Obsługi Klienta TNT Express. - Wówczas to firma TNT działała na polskim rynku zaledwie rok, a pracę w niej rozpoczęłam od szeregowego pracownika działu obsługi klienta. - dodaje Małgorzata Baliszewska.

 

Pomimo ogromnego zamiłowania do turystyki, wkrótce nowa praca stała się jej drugą pasją. Jak podkreśla - rosła wraz z firmą i być może to pozwoliło jej tak bardzo zaangażować się w to co robiła. - Oczywiście nie żałuję zamiany turystyki na logistykę. Analizując teraz te 18 lat pracy spędzone w TNT, czuje się lekko zaskoczona, bo zdaję sobie sprawę z tego, że spędziłam tutaj połowę swojego życia zawodowego i nadal przychodzę do tej pracy z radością. Natomiast gdybym miała sobie odpowiedzieć dlaczego ta firma a nie inna, to składa się na to wiele rzeczy. - mówi p. Małgorzata. - Pierwsza, to możliwość rozwoju razem z firmą. Uczestnicząc w procesie rozwoju, poznawała ją od podszewki. - Ta branża ma w sobie coś takiego, co działa jak magnez. Tutaj wszystko dzieje się dynamicznie i bardzo szybko, nie ma czasu na odkładanie na potem, tylko trzeba rozwiązywać problemy tu i teraz.- dodaje. W turystyce również dzieje się wiele ciekawego, ale mając rodzinę, trudno pogodzić mobilny tryb życia z zajmowaniem się domem i wymarzonym ogródkiem, w którym rosną ulubione kwiaty - irysy i słoneczniki. Turystyka przegrała więc z logistyką i pozostała jako hobby. - Współpracując z osobami z różnych krajów mogę w logistyce realizować swoje pasje turystyczne - i to jest wspaniałe. - mówi p. Małgorzata. - Poznaję poszczególne kraje dzięki tym ludziom. Poza tym praca ta wiąże się też z wieloma wyjazdami, które są organizowane przez firmę do różnych krajów na całym świecie. - dodaje.

Zapytana, czy jest coś, czego nie lubi w logistyce, odpowiada - kiedy coś dzieje się na trasie przesyłki i nie jesteśmy w stanie cokolwiek zrobić, a jedynie pozostaje nam poinformować o tym klienta. Czasami musimy pogodzić się z tym, że nie wszystko zależy od naszego zaangażowania.

Podczas 18 lat pracy w TNT otrzymywała propozycje przejścia do innych firm (chociaż nie z branży logistycznej), jednakże, nikt nie potrafił przekonać jej do zmiany miejsca zatrudnienia.

- Tutaj jestem od samego początku i powoli buduję swoją pozycję, przechodząc przez poszczególne szczeble, ale lubię ten obszar działalności i pracę w dziale obsługi klienta. - mówi p. Małgorzata.

- Pracuję też z fantastycznymi ludźmi. Są to ludzie kreatywni, pracowici i którzy podejmują różne wyzwania, a wysoka kultura zarządzania w firmie motywuje do pewnych działań. - dodaje. Jak podkreśla tej branży można się nauczyć, tylko trzeba zaangażować się w to co się robi, bez względu na wykształcenie i zdobyte dyplomy. - Logistyka stała się moją pasją, tak jak i turystyka. Nie było jeszcze takiego momentu, żebym obudziła się i nie miałabym ochoty przyjść do pracy. Gdyby tak się stało, dawno nie byłoby mnie tutaj.

Poza pracą p. Małgorzata fascynuje się Portugalią i Włochami, do których wraca co roku i w tych krajach czuje, że wypoczywa - wyjazdy do tych krajów są mi potrzebne do życia jak woda. - dodaje śmiejąc się Małgorzata Baliszewska.

 

Opr. Beata Trochymiak *

 

*Uwaga! Artykuł jest chroniony prawem autorskim, jego dalsze rozpowszechnianie i powielanie bez zgody wydawcy portalu Pracujwlogistyce.pl jest zabronione!

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
Jakie są prawa i obowiązki pracowników przy kontrolach zwolnień lekarskich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
W Czechach już niedługo ruszy satelitarny system opłat drogowych - jesteś gotowy ...
Kuehne+Nagel podpisał umowę z wiedeńskim lotniskiem na obsługę farmaceutyków
Raben w trosce o zmiany klimatyczne inwestuje w proekologiczne pojazdy
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
Accolade zapowiada budowę kolejnych powierzchni magazynowych w Polsce
M7 przejęło Eurologis Centrum Logistyczne
Poczta Polska testuje RFID w identyfikacji przesyłek
Agility partnerem logistycznym wyścigów Porsche Carrera Cup Asia
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC