Dodaj ogłoszenie o pracy


Od amatora do profesjonalisty – trwa 6. akcja Profesjonalni Kierowcy

Continental Opony Polska już po raz kolejny wspiera akcję Profesjonalni Kierowcy. To program szkoleń, który umożliwia młodym kierowcom rozpoczęcie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. Akcja, przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wpływa na poziom bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększa wartość samej profesji kierowcy i jej postrzeganie przez społeczeństwo. Do tej pory odbyły się trzy szkolenia, które przyciągnęły rekordową liczbę chętnych. Uczestnicy weryfikują nie tylko swoją wiedzę, ale także doskonalą umiejętności praktyczne. Poznają m.in. zasady zabezpieczania ładunków, sposoby manewrowania zestawem z naczepą, czy najnowsze technologie wykorzystywane w branży transportowej.

– Jako producent opon, Continental, bezpieczeństwo i jakość ma wpisane w rdzeń swojej działalności. W końcu to od właściwości opon zależy skuteczność hamowania, czy sprawność systemów wspomagających kierowcę. W tym roku obchodzimy 150-lecie istnienia i 25-lecie działalności polskiego oddziału, co jest idealną okazją, by promować tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala naszym ekspertom dzielić się wiedzą i umiejętnościami z przyszłymi kierowcami zawodowymi – mówi Krzysztof Otrząsek, dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Continental Opony Polska.

Obecnie na rynku wciąż brakuje zawodowych kierowców ciężarówek, dlatego organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej grupy młodych ludzi, by pokazać, że warto rozwijać swoje kwalifikacje. Już po raz 6. dzięki wspólnej inicjatywie przedstawicieli branży transportowej kolejni kierowcy będą mieć okazję do zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich profesjonalne przygotowanie do zawodu. W bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy posiadają prawo jazdy kat. C+E i nie są zatrudnieni aktualnie w firmach transportowych na stanowiskach kierowcy.
– Continental Opony Polska, będąc w gronie partnerów akcji, zwraca szczególną uwagę na aspekty ekonomiczne, środowiskowe oraz na bezpieczeństwo. Nasza firma słynie z pionierskich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej oraz projektowania zaawansowanych technologicznie opon. Cieszy nas fakt, że coraz więcej chętnych jest zainteresowanych szkoleniami. Dzięki nim, kierowcy będą czuli się pewniej w swoim zawodzie. Przełoży się to również na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego i zwiększenie świadomości w zakresie wyzwań środowiskowych. Przybliżamy im nasze produkty, w tym te, pozwalające na obniżenie emisji CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów, a będące odpowiedzią na nowe regulacje unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla dla producentów samochodów ciężarowych – mówi Bartłomiej Antoniak, Key Account Manager OE Trailers & Trucks Continental Opony Polska.

Uruchomione przez Komisję Europejską narzędzie symulacyjne VECTO służy do obliczenia ilości emitowanego dwutlenku węgla przez nowe pojazdy ciężarowe i ma na celu zapewnienie realizacji ambitnych europejskich celów w zakresie redukcji emisji CO2.

Akcja „Profesjonalni kierowcy” powstała z inicjatywy firm, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Bezpłatne kursy prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o poziom dostarczanej wiedzy. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu, mają szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy” potwierdzającego ich przygotowanie do zawodu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę: https://www.profesjonalni-kierowcy.pl/,  gdzie można sprawdzić terminy kolejnych szkoleń.

(źr. Continental Opony Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.