Dodaj ogłoszenie o pracy


Od amatora do profesjonalisty – trwa 6. akcja Profesjonalni Kierowcy

Continental Opony Polska już po raz kolejny wspiera akcję Profesjonalni Kierowcy. To program szkoleń, który umożliwia młodym kierowcom rozpoczęcie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. Akcja, przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wpływa na poziom bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększa wartość samej profesji kierowcy i jej postrzeganie przez społeczeństwo. Do tej pory odbyły się trzy szkolenia, które przyciągnęły rekordową liczbę chętnych. Uczestnicy weryfikują nie tylko swoją wiedzę, ale także doskonalą umiejętności praktyczne. Poznają m.in. zasady zabezpieczania ładunków, sposoby manewrowania zestawem z naczepą, czy najnowsze technologie wykorzystywane w branży transportowej.

– Jako producent opon, Continental, bezpieczeństwo i jakość ma wpisane w rdzeń swojej działalności. W końcu to od właściwości opon zależy skuteczność hamowania, czy sprawność systemów wspomagających kierowcę. W tym roku obchodzimy 150-lecie istnienia i 25-lecie działalności polskiego oddziału, co jest idealną okazją, by promować tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala naszym ekspertom dzielić się wiedzą i umiejętnościami z przyszłymi kierowcami zawodowymi – mówi Krzysztof Otrząsek, dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Continental Opony Polska.

Obecnie na rynku wciąż brakuje zawodowych kierowców ciężarówek, dlatego organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej grupy młodych ludzi, by pokazać, że warto rozwijać swoje kwalifikacje. Już po raz 6. dzięki wspólnej inicjatywie przedstawicieli branży transportowej kolejni kierowcy będą mieć okazję do zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich profesjonalne przygotowanie do zawodu. W bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy posiadają prawo jazdy kat. C+E i nie są zatrudnieni aktualnie w firmach transportowych na stanowiskach kierowcy.
– Continental Opony Polska, będąc w gronie partnerów akcji, zwraca szczególną uwagę na aspekty ekonomiczne, środowiskowe oraz na bezpieczeństwo. Nasza firma słynie z pionierskich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej oraz projektowania zaawansowanych technologicznie opon. Cieszy nas fakt, że coraz więcej chętnych jest zainteresowanych szkoleniami. Dzięki nim, kierowcy będą czuli się pewniej w swoim zawodzie. Przełoży się to również na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego i zwiększenie świadomości w zakresie wyzwań środowiskowych. Przybliżamy im nasze produkty, w tym te, pozwalające na obniżenie emisji CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów, a będące odpowiedzią na nowe regulacje unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla dla producentów samochodów ciężarowych – mówi Bartłomiej Antoniak, Key Account Manager OE Trailers & Trucks Continental Opony Polska.

Uruchomione przez Komisję Europejską narzędzie symulacyjne VECTO służy do obliczenia ilości emitowanego dwutlenku węgla przez nowe pojazdy ciężarowe i ma na celu zapewnienie realizacji ambitnych europejskich celów w zakresie redukcji emisji CO2.

Akcja „Profesjonalni kierowcy” powstała z inicjatywy firm, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Bezpłatne kursy prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o poziom dostarczanej wiedzy. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu, mają szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy” potwierdzającego ich przygotowanie do zawodu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę: https://www.profesjonalni-kierowcy.pl/,  gdzie można sprawdzić terminy kolejnych szkoleń.

(źr. Continental Opony Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.