Dodaj ogłoszenie o pracy


XII Konferencja Logistyczna "Kierunki rozwoju logistyki" - Politechnika Łódzka

Dnia 13 czerwca 2016r. na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej odbędzie się XII Konferencja Logistyczna "Kierunki rozwoju logistyki", która stanowi kontynuację cyklu konferencji logistycznych organizowanych od roku 2002.

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Zarządzania Produkcją i Konsultingu działające przy Katedrze Zarządzania Produkcją i Logistyki. Szeroki obszar tematyczny tegorocznej konferencji obejmuje swoim zasięgiem m.in. nowe rozwiązania i koncepcje w logistyce, efektywność i skuteczność w logistyce, elastyczność w łańcuchach dostaw, optymalizacja kosztów w łańcuchach dostaw, systemy informatyczne w logistyce,  zarządzanie jakością w łańcuchach dostaw, trendy w rozwoju infrastruktury logistycznej, perspektywy rozwoju transportu drogowego i szynowego w Polsce.

Konferencja skierowana jest do doktorantów, studentów studiów logistycznych, członków logistycznych kół naukowych, studentów interesujących się aktualnymi trendami w zakresie obsługi logistycznej oraz przedstawicieli firm, których obecność jest szczególnie mile widziana.

W planie konferencji przewidziane są wystąpienia studentów, pracowników naukowych uczelni wyższych, przedstawicieli firm logistycznych oraz liczne atrakcje.

Kontakt do organizatora:

Piotr Grabowski
tel. 725 271 195
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.knzpik.oizet.pl
www.facebook.com/KNZPIK/

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.