Dodaj ogłoszenie o pracy


Studia podyplomowe - Towarowy transport lotniczy

STUDIA PODYPLOMOWE TOWAROWY TRANSPORT LOTNICZY

1. Cele kształcenia
Ten unikalny kierunek studiów oferuje zdobycie trudnego, a zarazem kluczowego zestawu kompetencji z zakresu zasad funkcjonowania przedsiębiorstw towarowego transportu lotniczego , systemów ekonomiczno-finansowych funkcjonujących w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, prognozowania oraz konkurencyjności usług w transporcie w aspekcie uwarunkowań polskiego i międzynarodowego rynku usług transportowych. 
Studium przygotowuje do pracy na stanowiskach kierowniczych jednostek zajmujących się zarządzaniem, ekonomiką i działaniami operacyjnymi w międzynarodowych i krajowych przedsiębiorstwach transportowych oraz spedycyjnych.

Adresat oferty studiów
Studia adresowane są do: absolwentów wyższych uczelni, w szczególności o kierunkach: transport, spedycja, zajmujących stanowiska menedżerskie w strukturach organizacyjnych przedsiębiorstw transportowych oraz  działów transportu dużych przedsiębiorstw, do kadry zarządzającej i kierowniczej firm przewozowych i spedycyjnych oraz  firm handlowych i produkcyjnych korzystających z towarowego transportu lotniczego, działaczy związków zawodowych lub pozazwiązkowych przedstawicieli grup pracowniczych mających stałą styczność przedsiębiorstwami transportowymi.


Sylwetka absolwenta
Absolwent po ukończeniu studiów posiadał będzie: dużą wiedzę oraz umiejętności praktyczne niezbędne do zarządzania przedsiębiorstwem transportowym, wypełniania różnorodnych zadań związanych z transportem międzynarodowym  a także funkcjonowania rynku usług transportowych, niezbędne certyfikaty międzynarodowe potrzebne do pracy na stanowisku spedytora lotniczego, wiedzę z zakresu prawa lotniczego, przepisów międzynarodowych oraz Konwencji głębokie zrozumienie powiązania procesów społecznych i kadrowych w firmach transportowych i spedycyjnych – zgodnie z regulacjami prawnymi, w ramach których muszą one być kształtowane, umiejętności optymalizacji zatrudnienia z punktu widzenia interesu pracodawcy i wykorzystania potencjału pracowników, rozumienie funkcjonowania polskiego i międzynarodowego rynku transportowego,
praktyczne umiejętności związane z kreowaniem kluczowych procesów związanych z konkurencyjnością transportu lotniczego, 
umiejętności podejmowania decyzji w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych w oparciu o przesłanki prawne.

Zakres programowy (lista przedmiotów):
Polskie prawo lotnicze i konwencje międzynarodowe
Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym
Marketing usług lotniczych i spedycji lotniczej
Transport towarów niebezpiecznych
Transport żywych zwierząt
Ekonomika transportu
Infrastruktura transportu lotniczego i portów lotniczych
Transport materiałów zakaźnych i łatwopsujących się
Transport zwłok, prochów ludzkich
Koszty transportu pasażerskiego i towarowego
Odpowiedzialność przewoźnika, ubezpieczenia i procedury celne w świetle prawa
Transport cargo wartościowego
Bezpieczeństwo towarowego transportu lotniczego
Prawo pracy
Finanse przedsiębiorstw
Seminarium podyplomowe
Organizacja transportu towarowego drogą lotniczą - spedycja lotnicza
Warunki INCOTERMS 2000 i 3000
Ochrona Radiologiczna i transport materiałów radioaktywnych
Liczba godzin razem: 280

 

Kadra:
Zajęcia prowadzone będą przez starannie dobraną kadrą specjalistów w dziedzinie towarowego transportu lotniczego. Będą wśród nich wysokiej klasy wykładowcy jak i wieloletni praktycy. 


Opiekun merytoryczny –  Dariusz Drabek - wieloletni praktyk i pasjonat towarowego transportu lotniczego.Instruktor między innymi DGR, LAR, BASIC CARGO i innych związanych z lotniczym transportem. Ukończył Akademię Obrony Narodowej kierunek "Lotnictwo" gdzie uzyskał tytuł magistra.

Koszt:
Opłata rekrutacyjna: 350 zł
3300 zł/semestr
W przypadku opłaty za cały rok z góry – 6400 zł

 

Międzyuczelniane Centrum Szkoleń i Studiów Podyplomowych
03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 82
tel.: +48 22 262-88-66       tel. kom.: 661-880-506
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.