Dodaj ogłoszenie o pracy


LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW - IV edycja

„Liga Młodych Logistyków” jest autorskim konkursem Naukowego Koła Logistyki Dialog działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W tym roku akademickim odbędzie się jego IV edycja.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, a jego głównym celem jest pogłębianie wiedzy uczestników i wzrost zainteresowania logistyką ze względu na współczesny wymagający rynek pracy. LML jest również ciekawą inicjatywą, która pozwala urozmaicić naukę. Uczniowie mogą realizować swoje pasje i pogłębiać wiedzę z zakresu logistyki. Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny. Świadczy o tym rosnąca liczba uczestników w kolejnych edycjach. W 2014 roku udział wzięło aż 134 uczniów z czterech województw.

Do konkursu można zgłosić trzyosobowe zespoły (po dwa zespoły ze szkoły). W tym roku konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji, które odbędą się 8 stycznia 2015 roku oraz finału – 19 marca 2015 roku. Do finału zakwalifikowanych zostanie 8 zespołów z najlepszymi wynikami.

Eliminacje, przeprowadzane w szkołach, będą miały formę zadań obliczeniowych, natomiast w finale drużyny będą rozwiązywać test oraz case study. Nad poprawnością merytoryczną zadań będą czuwać pracownicy Katedry Logistyki Ekonomicznej (2 komisje jury). W czasie trwania finału zaproszeni goście zaprezentują  uczestnikom miniwykłady. W finale uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny będą mogły wziąć udział w atrakcyjnym wyjeździe studyjnym razem z członkami Naukowego Koła Logistyki Dialog.

Zgłoszenia do konkursu można przysyłać do dnia 19.12.2014r na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie www.nkl.ue.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.