Dodaj ogłoszenie o pracy


VI Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE

VI Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE!

19-20 listopada br. w Warszawie odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiego Kongresu MODERN WAREHOUSE organizowanego przez czasopisma branżowe „Nowoczesny Magazyn” i „Logistyka a Jakość”. W tym roku program kongresu czeka prawdziwa rewolucja.

Doroczne spotkanie logistyków będzie trwało nadal dwa dni, ale liczba prelekcji zwiększy się aż dwukrotnie dzięki wyspecjalizowanym sesjom tematycznym, które będą miały miejsce w drugiej połowie obu dni. Po części plenarnej sala kongresowa zostanie podzielona na trzy, równolegle odbywające się sesje tematyczne. Zagadnienia magazynowe, które są domeną Kongresu MODERN WAREHOUSE, będziemy analizować z szerszej perspektywy całego łańcucha dostaw w ramach sesji tematycznych: SESJA I – Wyzwania branży magazynowej, SESJA II – Bolączki obsługi sprzedaży w e-commerce, SESJA III – Dystrybucja bez potknięć.

Tematyka sesji plenarnych:

TEMAT I – POLSKA W BUDOWIE, CZYLI SPEKULACJE NA TEMAT POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH
Rynek magazynowy w Polsce wstaje z kolan – w połowie roku 2014 w budowie znajdowało się rekordowe 850 tys. m2 i w końcu deweloperzy ogłosili budowę obiektów spekulacyjnych. Pierwszy raz od 6 lat podjęli ryzyko rozpoczęcia budowy bez podpisanej umowy najmu.
TEMAT II – ROK 2014 = CZAS MASZYN Z DRUGIEJ RĘKI
Z roku na rok rośnie sprzedaż maszyn i urządzeń magazynowych z drugiej ręki. Obecnie używane widlaki stanowią już ponad połowę ogółu maszyn kupowanych w naszym kraju. Nie brakuje opinii, że w najbliższych latach udział ten nie tylko nie zmaleje, ale jeszcze się zwiększy.
TEMAT III – LOGISTYK W BEZPOŚREDNIM STARCIU Z KLIENTEM INDYWIDUALNYM
Rynek e-commerce ewoluuje bardzo szybko. Przepisy, które go regulują, są coraz bardziej restrykcyjne, przez co koszty obsługi sprzedaży przez internet rosną, a procesy logistyczne są coraz bardziej skomplikowane. Logistycy stają przed faktem sprawnego zorganizowania procesu, który stanowi promil wszystkich operacji logistycznych, ale niezwykle istotny wizerunkowo.
TEMAT IV – FAKTY I MITY NA TEMAT MIERZENIA EFEKTYWNOŚCI LOGISTYKI
Podczas ubiegłorocznej edycji Kongresu MODERN WAREHOUSE prezentowaliśmy platformy benchmarkingowe dostępne dla logistyków w Polsce, które pozwalają porównać efektywność logistyki z innymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Temat wywołał tak wiele kontrowersji wśród uczestników Kongresu, że w tym roku postanowiliśmy go rozszerzyć.
TEMAT V – SKUTECZNE STRATEGIE DYWERSYFIKACJI RYZYKA W ŁAŃCUCHU DOSTAW
Sytuacja makroekonomiczna na rynkach międzynarodowych w bardzo krótkim czasie potrafi rykoszetem odbić się nie tylko na globalnych łańcuchach dostaw, ale także tych o zasięgu krajowym. Jak przekuć zagrożenie, które dotknęło logistyka zarządzającego kryzysową sytuacją, w sukces i zminimalizować ryzyko prowadzenia międzynarodowego biznesu?

Po raz pierwszy też najgorętsze tematy w branży omówimy w trakcie specjalnych dyskusji, do których zaprosimy także uczestników Kongresu. Każdy będzie mógł się podzielić swoimi doświadczeniami, dzięki czemu Kongres nabierze jeszcze bardziej praktycznego charakteru. Jeszcze bardziej, ponieważ teorię – jak co roku zresztą – ograniczamy na Kongresie do minimum, zapraszając do poprowadzenia prelekcji logistyków-praktyków. To ich doświadczenia z wdrożeń innowacyjnych projektów są najcenniejszą inspiracją dla uczestników. Oczywiście nie zabraknie przykładów innowacji, inwestycji i skutecznych optymalizacji oraz kolejnej, trzeciej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarzyków Logistyków.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.modern-warehouse.pl
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.