Dodaj ogłoszenie o pracy


Forum Lean Best Practices – Lean Leadership

Forum Lean Best Practices – Lean Leadership, 10-11 września 2014

Zmień przywództwo, poprawisz wyniki

Wiele firm z Lean Management uczyniło religię przedsiębiorstwa, wystarczy wdrożyć jakieś narzędzie a wyniki będą poprawiały się w nieskończoność. Jakie było zaskoczenie a nawet frustracja tych u których tak się nie stało. Przyczyna na pozór prozaiczna – niedostosowane do Lean przywództwo. Wiedza o narzędziach pomagających podnosić wyniki jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Nikt z nimi nie sprzedaje przekonań, postaw i zachowań (składających się na przywództwo), które pomagają stosować je w pełni efektywnie.

Przywództwo nie jest pojęciem zarezerwowanym tylko dla zarządów. Przywódcą jest też osoba która na samym dole organizacji potrafi zachęcić współpracowników do działania w określonym kierunku. O ile więcej jest w stanie osiągnąć firma z takimi pracownikami! Jakie przekonania, postawy i zachowania powinien prezentować lider w ciągle doskonalącej się organizacji? Jak zmienić przywództwo? Jak sprawić żeby każdy wspierał osiąganie lepszych wyników? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas Forum Lean Best Practices – Lean Leadership. Forum odbędzie się w dniach 10-11 września 2014 w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Dla uczestników pierwszego dnia wystąpią wysokiej klasy eksperci, którzy podzielą się najlepszymi praktykami. Gościem specjalnym będzie Dag Lotsander – guru Toyota Business Strategy. Drugiego dnia w czasie warsztatów będziemy pracować nad praktycznym modelem rozwoju przywództwa w Lean. Forum pomóc ma również w nawiązaniu kontaktów i wymianie doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami w tym celu organizatorzy przygotowali specjalną integrację.

Szczegółowe informacje: www.forumlean.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.