Dodaj ogłoszenie o pracy


Ogólnopolska Konferencja Logistyczna TRIP - Studenckie Koło Naukowe Logistyki "LogPoint"

Studenckie Koło Naukowe Logistyki LogPoint działające przy Politechnice Opolskiej oraz Uniwersytecie Opolskim w dniach 15-16 maja organizuje drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Logistycznej TRIP. W tym roku tematami przewodnimi będą dystrybucja, produkcja, zaopatrzenie oraz bezpieczeństwo w logistyce. Do współpracy zaproszone zostały opolskie firmy.
Pierwszego dnia studenci wezmą udział a w panelach wykładowych oraz wizytach technicznych. Drugi dzień poświęcony będzie warsztatom, na których uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o praktyczne aspekty pracy logistyka.

Konferencja odbędzie się ona w budynkach Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Opolskiego i będzie składać się z 3 części:
Wykładowa – na której to zaproszone przedsiębiorstwa z województwa opolskiego zaprezentują działania logistyczne w zakresie dystrybucji, produkcji, zaopatrzenia oraz bezpieczeństwa w logistyce
Turystyczna – w czasie której będzie można poznać uroki Stolicy Polskiej Piosenki oraz odwiedzić opolskie firmy
Warsztatowa – doskonaląca przekazaną w czasie wykładów wiedzę w aspekcie praktycznym.

Konferencja ma przede wszystkim na celu wymianę doświadczeń w dziedzinie logistyki oraz zacieśnianie współpracy i więzów między kołami logistycznymi różnych uczelni.

W czasie konferencji SKNL "LogPoint" skupi uwagę na omówieniu zagadnień związanych z logistyczną działalnością czołowych firm działających na Opolszczyźnie w aspekcie zadań logistycznych pojawiających się na każdym kroku realizacji zleceń."

Link do strony: http://www.logpoint.po.opole.pl/
  

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.