Dodaj ogłoszenie o pracy


Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014


W dniach 14-16 maja br. odbędzie się w Poznaniu kolejny Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014. Będzie to już dwunasta edycja kongresu, organizowanego w dwuletnim cyklu od niemal 25 lat. Kongres gromadzi zawsze liczne rzesze logistyków – praktyków, jak również przedstawicieli ośrodków naukowych. Rosnąca  systematycznie liczba uczestników sprawiła, że polski Kongres stał się drugim co do wielkości wydarzeniem logistycznym w Europie. W ostatnim Kongresie wzięło udział blisko 800 osób.

Tegoroczny Kongres będzie przebiegał pod hasłem: „Komunikacja w łańcuchach dostaw”, która stanowi dziś ważny aspekt sprawnego przepływu dóbr. Doświadczenia licznych przedsiębiorstw wskazują na coraz większe znaczenie sprawnej komunikacji w łańcuchach dostaw, jak i w całych sieciach logistycznych. Zagadnienie to obejmuje kwestie zarówno techniczne (często najłatwiejsze do zrealizowania), jak i organizacyjne, obejmujące także jednolite standardy komunikacyjne, czy też społeczne związane z umiejętnością współpracy.
Przygotowane prezentacje będą poruszały wszystkie te aspekty, także w różnej skali ich oddziaływania. Prezentacje pogrupowane zostały w sesje tematyczne obejmujące takie zagadnienia, jak: komunikacja i partnerstwo w usługach logistycznych, problemy i wyzwania handlu internetowego, innowacyjne technologie magazynowe, bezpieczeństwo dóbr i konsumentów, informacyjne i komunikacyjne rozwiązania dla transportu i całych łańcuchów dostaw. Kongresowi towarzyszyć będzie konferencja projektu ECOTALE poświęcona zewnętrznym kosztom transportu – kwestii kluczowej dla urzeczywistnienia zrównoważenia transportu i logistyki.

Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się takie sławy jak: Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru europejskiej logistyki, Steve Bratt – jeden z twórców Internetu, Witold Skowroński - specjalista od komunikacji międzynarodowej. Swoje rozwiązania prezentować będą liderzy rynku logistycznego m.in. Dachser, Raben, DB Schenker, Quantum Software, STILL, Promag, DataConsult, Oracle, Coca-Cola, Leroy Merlin.
Cechą charakterystyczną kongresu stała się towarzyszącą mu imponującą wystawa logistyczna, w której weźmie udział blisko 60 wystawców oraz warsztaty problemowe.

Po zakończeniu obrad pierwszego dnia, w środę 14 maja uczestnicy spotkają się na wieczornej Gali, gdzie zapewnimy Państwu znakomite warunki do spotkań, rozmów i zawierania nowych znajomości biznesowych. Tradycyjnie też, w czwartek 15 maja po zakończeniu obrad, będzie można wziąć udział w jednej z kilku wizyt technicznych do wiodących, nowoczesnych firm logistycznych i produkcyjnych na terenie aglomeracji poznańskiej.

Aktualny program, a także wszelkie ważne informacje organizacyjne znają Państwo na stronie internetowej Kongresu: www.logistics.pl.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do udziału w Kongresie
dr Grzegorz Szyszka

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.