Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk Line na kontenerowiec Mc-Kinney Moeller klasy Triple-E w DCT Gdańsk

 

Największy statek świata w Gdańsku

Odbywający swój dziewiczy rejs kontenerowiec Maersk Mc-Kinney Moeller przypłynął do gdańskiego terminala DCT. DCT Gdańsk oraz Maersk Line z dumą zawiadamiają o zawinięciu pierwszego statku klasy Triple-E, odbywającego dziewiczy rejs z Azji do Europy jednostki Mærsk McKinney Møller, do terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

Przybycie do Gdańska największego kontenerowca świata to pamiętna chwila dla miasta i całego regionu, a także niewątpliwie kamień milowy dla branży morskiego transportu kontenerowego w Polsce.

Mærsk McKinney Møller ma ładowność 18 000 TEU (kontenerów 20-stopowych) i jest największym kontenerowcem jaki kiedykolwiek powstał. Wprowadzenie statku na szlak handlowy z Azji do Europy podkreśla zarazem znaczenie tego kierunku oraz zaangażowanie przewoźnika, firmy Maersk Line, w zapewnienie nowych statków do obsługi tras najbardziej istotnych z perspektywy gospodarczej.

 

Na tym szlaku Polska stała się istotnym ogniwem w łańcuchu dostaw towarów do odbiorców w swojej części Europy, a DCT Gdańsk osiągnął pozycję regionalnego węzła komunikacyjnego, obsługującego przeładunek towarów kierowanych nie tylko na rynek polski, ale też do republik bałtyckich i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Kiedy w 2011 roku do Gdańska zawitała Emma Maersk, pierwszy kontenerowiec klasy E należący do Maersk Line, przewoźnik wspólnie z terminalem ustanowili nowe standardy dla obsługi polskiego rynku oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań transportowych z korzyścią dla klientów eksportowych i importowych.


- W realiach zmieniającego się rynku, innowacyjność to podstawa utrzymania najwyższego poziomu obsługi klientów -  mówi Thomas Bagge, dyrektor zarządzający Maersk Line na Europę Środkowo-Wschodnią oraz szef Maersk Polska. -  Wprowadzenie do floty najbardziej wydajnych statków na świecie to część strategii optymalizacji naszej floty. Łączymy ją z nieustającymi wysiłkami na rzecz zoptymalizowania całej naszej sieci, by zapewniać naszym klientom stabilną, bezpieczną i godną zaufania obsługę – dodaje.
Przyjęcie Mærsk McKinney Møller w trakcie jego dziewiczego rejsu pokazuje, że terminal DCT Gdańsk zdolny jest do obsługi megakontenerowców w rejonie Morza Bałtyckiego.


- Położenie oraz głębokość wody w porcie gdańskim pozwoliło DCT osiągnąć pozycję „bramy” do Polski i całego regionu Morza Bałtyckiego. Dziś, gdy statki klasy Triple-E wkraczają na Bałtyk, jesteśmy w stanie zapewnić obsługę na poziomie wyższym niż kiedykolwiek. Jako jeden z zaledwie 14 portów świata które przyjęły statek Triple-E, DCT Gdańsk potwierdził swoją pozycję głównego węzła komunikacyjnego na Bałtyku – dodaje Maciek Kwiatkowski, prezes zarządu DCT Gdańsk. 
Przeładunek Maersk Mc-Kinney Moeller w Gdańsku będzie trwał do soboty 24 sierpnia.

jugo./DCT

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.