Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe placówki UPS w Chinach

Firma UPS poinformowała o otwarciu dwóch nowych placówek w Chinach. Placówki w Chengdu i w Szanghaju zwiększyły liczbę ośrodków logistyki kontraktowej firmy do ponad 130 w  87 miastach. Poza tymi nowo-otwartymi placówkami działają już od ubiegłego roku ośrodki UPS obsługujące branżę medyczną w Szanghaju i Hangzhou. Nowo otwarte centra logistyki kontraktowej oferują rozwiązania magazynowe i dystrybucyjne firmom, które chcą dotrzeć do klientów w Chinach.
Otwarcie nowych placówek pokazuje zaangażowanie UPS w obsługę coraz liczniejszej chińskiej klasy średniej, bowiem według opublikowanego niedawno przez Bank Światowy raportu - Chiny to druga największa gospodarka na świecie oraz największy globalny eksporter i producent towarów. Raport przewiduje, że do 2030 roku państwo to stanie się największą gospodarką świata.

 

- UPS przykłada dużą wagę do obsługi rosnącego popytu i pomaga klientom wejść na nowe rynki w Chinach – powiedział Jim Barber, prezes i dyrektor generalny UPS. - Rozszerzenie działalności, w tym otwarcie tych dwóch nowych placówek, daje niezrównane możliwości naszym klientom szukającym ogólnokrajowej platformy dystrybucyjnej w Chinach. Skorzystają oni z naszych godnych zaufania i niezawodnych usług, sprawdzonych metod logistycznych, wiodących rozwiązań technicznych, globalnej sieci dystrybucyjnej oraz dziesiątek lat doświadczenia na rynku chińskim.

Dwie placówki dystrybucyjne w Chengdu i Szanghaju (nie służą jako składy celne) zostały strategicznie zlokalizowane w pobliżu lotnisk międzynarodowych   sieci autostradowej. Zbudowane z myślą o obsłudze szerokiego spektrum sektorów rozwijającej się chińskiej gospodarki – głównie branż high-tech, produkcji przemysłowej, przemysłu lotniczego i handlu detalicznego. Klienci będą mieli także dostęp do globalnych platform IT UPS do zarządzania dystrybucją i obsługą posprzedażną.

jugo./źródło: UPS

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.