Dodaj ogłoszenie o pracy


Międzynarodowa Konferencja Naukowa WSL Forum 2013

Międzynarodowa Konferencja Naukowa WSL Forum 2013
Wyższa Szkoła Logistyki ma zaszczyt zaprosić na V Międzynarodową Naukową Konferencję Logistyczną WSL FORUM 2013, poświęconą problemom współczesnej logistyki w badaniach naukowych, która odbędzie się 10 maja 2013 roku w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki.
WSL FORUM odbywa się cyklicznie od 2005 roku. Celem tegorocznej konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń oraz prezentacja wyników badań dotyczących szeroko pojętej Logistyki. Zmiany zachodzące we współczesnym świecie bez wątpienia skłaniają do dyskusji na tematy związane z logistyką przedsiębiorstw, zarządzaniem ryzykiem i jakością w logistyce, systemami informacyjnymi itp.
Zapraszamy do udziału w konferencji przedstawicieli różnych środowisk i dyscyplin naukowych, przedstawicieli biznesu oraz studentów zainteresowanych przedstawioną problematyką. Umożliwi to wymianę myśli, prezentowanie wyników najnowszych prac badawczych oraz przedyskutowanie nowych idei i koncepcji w tak intensywnie rozwijającej się dziedzinie wiedzy i praktyki, jaką jest współczesna logistyka.
W konferencji, obok uczestników z polskich placówek naukowych, udział zapowiedzieli goście z ośrodków akademickich z Niemiec oraz Rosji.

Organizator: Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
Współorganizatorzy: Instytut Logistyki i Magazynowania, Polskie Towarzystwo Logistyczne
Lokalizacja: Wyższa Szkoła Logistyki, Poznań, ul. Estkowskiego 6

Link: www.wsl.com.pl/wsl-forum-2013

Data: 10 maja 2013

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Pracujwlogistyce.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.