Dodaj ogłoszenie o pracy


Sztaplar Show 2012 - jeden event, cztery wydarzenia

Duże zaskoczenie czeka w tym roku odwiedzających 8-11 października. Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki. Sztaplar Show – event organizowany od lat przez redakcję NM w ramach TAROPAK-u – zadebiutuje w zupełnie nowej formule.

 

Do tej pory odwiedzający targi kojarzyli Sztaplar Show z pokazem technologii magazynowej i konkursem operatorów wózków widłowych. Nie zabraknie ich także w tym roku. Konkursowe zmagania zostaną jednak uzupełnione o dwa nowe wydarzenia, które 8-11 października zadebiutują na TAROPAK-u.


Pierwsze to Rynek Używanych Wózków Widłowych, czyli specjalnie wydzielona strefa Sztaplar Show, do której zaprosiliśmy producentów i dystrybutorów wszystkich dostępnych na polskim rynku marek widlaków. W efekcie odwiedzający targi będą mogli nabyć wózek widłowy „z drugiej ręki” bezpośrednio od producentów czy dystrybutorów, a ich przedstawiciel bezpośrednio, na miejscu odpowie na wszystkie pytania dotyczące sprzętu. Kolejna nowość to Sztaplar Test, czyli specjalny projekt NM, który ma jeden cel: profesjonalnie przetestować wózki widłowe w praktycznym użyciu. Tor przeszkód, który powstawał na każdym Sztaplar Show, jest do tego idealnym miejscem. W pierwszym etapie niezależny operator (instruktor jazdy) po kilku przejazdach oceni ergonomię wózka widłowego, komfort jazdy, jego funkcjonalność i łatwość modyfikacji poszczególnych ustawień sprzętu. W drugim etapie eksperci ocenią wózek w trakcie przejazdów operatorów wybranych przez producenta czy dystrybutora, którzy będą prezentować jego możliwości techniczne, czyli precyzję, dynamikę czy zwrotność na torze przeszkód. W ostatnim, trzecim etapie, oceniona zostanie dokumentacja techniczna sprzętu, a dokładniej jej czytelność z perspektywy nowego użytkownika. Całość zakończy się prezentacją wyników w 5. Numerze „Nowoczesnego Magazynu”.

 

Walka o puchar
Dotychczas na Sztaplar Show oglądaliśmy wózki widłowe takich marek, jak Still, Nissan, Toyota, Jungheinrich, BT, Zremb Gliwice,  Hester, Caterpillar, Suchedniów, Clark, Yale, Daewoo, Komatu, OM Pimeso. Wraz z wózkami widłowymi firmy delegowały operatorów, którzy startując w przejazdach konkursowych, reprezentują dostawcę lub producenta. Walka w trzech kategoriach udźwigu (do 1,5 tony, do 2,5 tony oraz powyżej 2,5 tony) rozgrywa się zawsze o Puchar Mistrza Sztaplar Show.


Będą z nami na Sztaplar: Still Polska, Polsad (Nissan Forklift), Manitou, Jungheinrich Polska, Wandalex, EP Serwis, EMTOR, Regalu

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.sztaplar-show.pl

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.