Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker ze Złotym Listkiem CSR!

DB Schenker po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę: Złoty Listek CSR, przyznawany przez tygodnik „Polityka” i firmę doradczą Deloitte. Operator logistyczny znalazł się w gronie firm nagrodzonych najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie społecznej odpowiedzialności  biznesu.

CSR: corporate social responsibility to społeczna odpowiedzialność firm za wpływ ich decyzji i działań nie tylko na wyniki ale też na społeczeństwo i środowisko.  Złoty Listek CSR otrzymują te firmy, dla których realizacja wytycznych dotyczących CSR jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie i w relacjach z otoczeniem, w tym z pracownikami, klientami, dostawcami i sąsiadami. - W DB Schenker realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju, dążąc do równowagi pomiędzy kwestiami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi.  Wobec rosnącej złożoności biznesu wyzwanie stanowi  budowa odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w partnerstwie z klientami, pracownikami, przewoźnikami, dostawcami oraz otoczeniem – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor ds. Komunikacji w DB Schenker.

Analiza przeprowadzonej wśród największych polskich firm ankiety pozwoliła na wyłonienie trzech grup firm, którym przyznano Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. W zestawieniu wzięło udział 115 przedsiębiorstw, które zostały ocenione w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Pytania w kwestionariuszu opracowano na podstawie międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.