Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker ze Złotym Listkiem CSR!

DB Schenker po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę: Złoty Listek CSR, przyznawany przez tygodnik „Polityka” i firmę doradczą Deloitte. Operator logistyczny znalazł się w gronie firm nagrodzonych najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie społecznej odpowiedzialności  biznesu.

CSR: corporate social responsibility to społeczna odpowiedzialność firm za wpływ ich decyzji i działań nie tylko na wyniki ale też na społeczeństwo i środowisko.  Złoty Listek CSR otrzymują te firmy, dla których realizacja wytycznych dotyczących CSR jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie i w relacjach z otoczeniem, w tym z pracownikami, klientami, dostawcami i sąsiadami. - W DB Schenker realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju, dążąc do równowagi pomiędzy kwestiami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi.  Wobec rosnącej złożoności biznesu wyzwanie stanowi  budowa odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w partnerstwie z klientami, pracownikami, przewoźnikami, dostawcami oraz otoczeniem – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor ds. Komunikacji w DB Schenker.

Analiza przeprowadzonej wśród największych polskich firm ankiety pozwoliła na wyłonienie trzech grup firm, którym przyznano Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. W zestawieniu wzięło udział 115 przedsiębiorstw, które zostały ocenione w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Pytania w kwestionariuszu opracowano na podstawie międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.