Dodaj ogłoszenie o pracy


CSR Grupy Raben na wagę złota

Już po raz trzeci z rzędu Złoty Listek CSR Polityki trafił w ręce Grupy Raben. Partnerami merytorycznymi zestawienia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. - Nie jesteśmy samodzielnym bytem, działającym w autonomicznej przestrzeni. Dlatego obraliśmy „Wspólną drogę”, którą kroczymy razem z naszymi interesariuszami. Zależy nam na dialogu ze społecznościami lokalnymi. Ufamy, że dzięki temu jesteśmy w stanie kształtować zrównoważoną logistykę, stanowiącą wartość dodaną dla społeczeństwa – mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Rozwój, wzrost i innowacyjność firmy przekładają się na jakość życia w otoczeniu. A podstawą prowadzenia zrównoważonej działalności jest dialog z otoczeniem. Dlatego Grupa Raben od lat prowadzi sesje dialogowe z interesariuszami. Na bazie ich rezultatów firma wypracowała strategię zaangażowania społecznego, która determinuje kluczowe dla lokalnych społeczności obszary wsparcia: edukacja, bezpieczeństwo i ekologia.
Właśnie taka postawa firmy oraz realizowane liczne projekty z zakresu CSR przyczyniły się do wręczenie Grupie Raben Złotego Listka CSR Polityki. Po raz siódmy tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte przeprowadzili wśród największych polskich firm ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Jej analiza pozwoliła wyłonić trzy grupy firm, którym przyznane zostały Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. Według zaprezentowanych danych aż 115 firm wypełniło w tym roku ankietę konkursową. Złoty Listek CSR POLITYKI otrzymało 9 firm, 21 – Srebrny, a 36 – Biały.

(źr. Grupa Raben)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.