Dodaj ogłoszenie o pracy


„Ekologia dziś – zdrowie jutro” – zdrowotna akcja DB Cargo Polska na Śląsku

„Ekologia dziś – zdrowie jutro” – to akcja edukacyjna DB Cargo Polska, która rozpocznie się 23 marca w Rybniku. Jej celem jest uświadomienie znaczenia wpływu stanu środowiska naturalnego oraz trybu życia na zdrowie człowieka. Poprzez bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców miasta Zabrza i Rybnik robiących weekendowe zakupy, firma pragnie zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o zdrowy tryb życia. Jednym ze sposobów poprawy sytuacji w tym zakresie jest ograniczenie emisji spalin. Obok niskiej emisji zanieczyszczeń pochodzących z palenisk węglowych, to właśnie zanieczyszczenia komunikacyjne przyczyniają się do powstawania smogu i efektu cieplarnianego, zjawisk groźnych dla ludzi oraz ekosystemu.

- Skalę problemu najlepiej obrazuje porównanie poziomu dwutlenku węgla, gazu cieplarnianego emitowanego w trakcie transportu. Współczynnik emisji w gramach na tonokilometr w przypadku transportu drogowego to 95,9. Transport tego samego towaru drogą morską powoduje emisję dwutlenku węgla już w wymiarze 33,1. Natomiast dostarczenie go koleją to poziom zaledwie 20,3 – informuje Katarzyna Marciniak, rzecznik prasowy DB Cargo Polska S.A.

23 marca w zabrzańskim Centrum Handlowym M1 (ul. Szkubacza 1) w godz. od 16.00 do 21.00 oraz 24 marca w rybnickim Centrum Handlowym Auchan (ul. Jana Kotucza 100) w godz. od 11.00 do 16.00 przeprowadzona zostanie akcja diagnostyczna „Ekologia dziś- zdrowie jutro” we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Do dyspozycji odwiedzających udostępnione będzie stanowisko, gdzie można wykonać m.in. analizy spirometryczne (badanie pojemności płuc ujawniające choroby układu oddechowego), glikemię (pomiar cukru we krwi) oraz inne podstawowe badania medyczne. Umożliwienie przeprowadzenia tych testów, bez konieczności rejestrowania się w przychodniach, pozwala uatrakcyjnić edukację zdrowotną, jak również ekologiczną. Pozyskanie wiedzy o stanie swojego zdrowia to także okazja do refleksji nad wpływem zanieczyszczeń na środowisko. W trakcie akcji na stanowisku diagnostycznym rozdawane będą materiały informacyjne dotyczące sposobów ochrony środowiska naturalnego.
DB Cargo Polska od wielu lat realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, których beneficjentami są pracownicy oraz mieszkańcy śląskich miast. Wśród podejmowanych działań znajduje się program wolontariatu pracowniczego „Kolej na pomaganie”, promocja bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia „Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa” oraz edukacja ekologiczna „Ekoludek Leon radzi”, czy „Kolej na oddychanie”. Realizowane przez DB Cargo Polska dobre praktyki z zakresu środowiska pracy i ekologii, zostały zauważone przez  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i opisane w ”Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016”. Dodatkowo w zeszłym roku firma we współpracy z Deloitte Advisory poddała szczegółowej analizie generowane przez siebie wielowymiarowe efekty w polskiej gospodarce. Przygotowana publikacja to kompleksowe podsumowanie wpływu działalności Spółki  na jej otoczenie w 2016 roku. Badanie obejmuje kilkadziesiąt wskaźników w trzech kluczowych obszarach: ekonomia, społeczeństwo i środowisko naturalne.

Więcej informacji o przebiegu akcji „Ekologia dziś – zdrowie jutro” oraz pełna wersja raportu wpływu na stronie: www.pl.dbcargo.com

(red.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.