Dodaj ogłoszenie o pracy


Co zawiera 4. Raport Odpowiedzialności DB Schenker w Polsce

DB Schenker dba o to, co jest ważne dla pracowników, klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych. Operator w swoich działaniach stawia na bezpieczeństwo, rozwój i dialog.

DB Schenker w Polsce po raz czwarty wydał raport opisujący działania podejmowane we współpracy i na rzecz różnych grup interesariuszy: pracowników, klientów, dostawców, społeczności lokalnych. Publikacja przedstawia w cyklu dwuletnim dane: ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. W raporcie DB Schenker uwzględnił głos kluczowych interesariuszy. W proces jego przygotowania zaangażowani byli pracownicy różnych działów firmy. Przeprowadzone zostały także wywiady z klientami i dostawcami. W ten sposób wyłoniono najbardziej istotne dla firmy i jej otoczenia aspekty zrównoważonego rozwoju, które następnie znalazły się w Raporcie.
- Tegoroczny Raport Odpowiedzialności łączy trzy kluczowe dla nas i naszych interesariuszy obszary: bezpieczeństwo, rozwój i dialog – wartości, o które starannie dbamy wyznaczając strategiczne kierunki rozwoju całej firmy – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Komunikacji DB Schenker North & East Europe. - Raportowanie pozafinansowe to dla nas ważny element dialogu z otoczeniem, który przyczynia się do budowania kapitału społecznego – dodaje Monika Pachniak-Radzińska.

Publikacja została poddana zewnętrznej, niezależnej weryfikacji przez firmę Deloitte Advisory Sp. z o.o. która potwierdziła, że przedstawione dane są wiarygodne. W pracy nad materiałem DB Schenker korzystał z najnowszej wersji międzynarodowych wytycznych dotyczących raportowania pozafinansowego Global Reporting Initiative Standards (wydanych w październiku 2016 r.). Jest to jeden z pierwszych raportów w Polsce przygotowany w tym standardzie. Z szacunku dla środowiska raport został opublikowany tylko w wersji on-line – www.dbschenker-csr.pl. Do tegorocznego Raportu Odpowiedzialności DB Schenker wykorzystał też najnowsze technologie. W tym celu powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, z interaktywną prezentacją raportu.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.