Dodaj ogłoszenie o pracy


Co zawiera 4. Raport Odpowiedzialności DB Schenker w Polsce

DB Schenker dba o to, co jest ważne dla pracowników, klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych. Operator w swoich działaniach stawia na bezpieczeństwo, rozwój i dialog.

DB Schenker w Polsce po raz czwarty wydał raport opisujący działania podejmowane we współpracy i na rzecz różnych grup interesariuszy: pracowników, klientów, dostawców, społeczności lokalnych. Publikacja przedstawia w cyklu dwuletnim dane: ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. W raporcie DB Schenker uwzględnił głos kluczowych interesariuszy. W proces jego przygotowania zaangażowani byli pracownicy różnych działów firmy. Przeprowadzone zostały także wywiady z klientami i dostawcami. W ten sposób wyłoniono najbardziej istotne dla firmy i jej otoczenia aspekty zrównoważonego rozwoju, które następnie znalazły się w Raporcie.
- Tegoroczny Raport Odpowiedzialności łączy trzy kluczowe dla nas i naszych interesariuszy obszary: bezpieczeństwo, rozwój i dialog – wartości, o które starannie dbamy wyznaczając strategiczne kierunki rozwoju całej firmy – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Komunikacji DB Schenker North & East Europe. - Raportowanie pozafinansowe to dla nas ważny element dialogu z otoczeniem, który przyczynia się do budowania kapitału społecznego – dodaje Monika Pachniak-Radzińska.

Publikacja została poddana zewnętrznej, niezależnej weryfikacji przez firmę Deloitte Advisory Sp. z o.o. która potwierdziła, że przedstawione dane są wiarygodne. W pracy nad materiałem DB Schenker korzystał z najnowszej wersji międzynarodowych wytycznych dotyczących raportowania pozafinansowego Global Reporting Initiative Standards (wydanych w październiku 2016 r.). Jest to jeden z pierwszych raportów w Polsce przygotowany w tym standardzie. Z szacunku dla środowiska raport został opublikowany tylko w wersji on-line – www.dbschenker-csr.pl. Do tegorocznego Raportu Odpowiedzialności DB Schenker wykorzystał też najnowsze technologie. W tym celu powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, z interaktywną prezentacją raportu.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.