Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Cargo Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności

DB Cargo Polska jako pierwsza firma kolejowa w Polsce dołączyła do grona pracodawców, dla których równe traktowanie pracowników oraz zarządzanie różnorodnością stanowią istotny element strategii rozwoju.  

Podpisując Kartę Różnorodności DB Cargo Polska zobowiązała się do przeciwdziałania dyskryminacji, tworzenia i prowadzenia polityki równego traktowania oraz działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności w miejscu pracy. Firma wyraziła również gotowość do zaangażowania wszystkich pracowników oraz partnerów biznesowych i społecznych w działania promujące postanowienia karty.
- Podpisanie Karty Różnorodności to naturalny krok w rozwoju naszej organizacji. Krok będący konsekwencją wdrożonej jakiś czas temu strategii DB2020+, gdzie jednym z głównych kierunków rozwoju jest  stawanie się Atrakcyjnym Pracodawcą. Nasi pracownicy co dwa lata biorą udział w badaniu satysfakcji, w którym są pytani między innymi o kwestie dotyczące równego traktowania, poszanowania praw i różnorodności pracowników – mówi Marek Staszek, prezes zarządu DB Cargo Polska - Już dziś czerpiemy korzyści płynące z kultury pracy opartej na otwartości i wzajemnym szacunku. Dowodem tego jest twórczy potencjał naszych pracowników wyrażony ilością i kreatywnością zgłaszanych każdego roku pomysłów na usprawnienia. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie zarządzanie różnorodnością przekłada się na konkretne wyniki biznesowe - dodaje.

Firma prowadzi liczne działania na rzecz zapewnienia swoim pracownikom przyjaznego środowiska pracy. Dlatego zarówno na poziomie zarządczym, procedur i regulacji wewnętrznych wdrażane są zapisy przeciwdziałające dyskryminacji ze względu na wyznanie, język, płeć, orientację seksualną, przekonania, cechy osobowe, pochodzenie, stan zdrowia czy wiek. W firmie zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym istnieje ogólnodostępny dla wszystkich pracowników Kodeks Etyczny, czy Polityka Rekrutacyjna oraz działa instytucja Obudsmana umożliwiająca zgłaszanie zachowań nieetycznych.
Tworzenie atrakcyjnego środowiska pracy to nasze zobowiązanie. Różnorodność stanowi ważny element w jego wypełnieniu. W DB Cargo Polska ponad 17 proc. załogi stanowią kobiety, które piastują 45 proc. najwyższych stanowisk menedżerskich. W naszej firmie można również spotkać spawaczki, suwnicowe czy toromistrzynie, zawody powszechnie uchodzące za męskie – mówi Tamara Staniowska, członek zarządu ds. HR DB Cargo Polska -  Różnorodność to także wiek, dojrzałość i doświadczenie. Zależy nam na zachowaniu właściwej równowagi między pracownikami młodymi a doświadczonymi. Po prostu im bardziej różnorodnie, tym większe szanse na biznesowy sukces - dodaje.

Karta Różnorodności obowiązuje w 17 krajach Unii Europejskiej. W Polsce koordynatorem międzynarodowej inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Więcej informacji o Karcie Różnorodności: http://odpowiedzialnybiznes.pl/karta-roznorodnosci/

(źr. DB Cargo Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.