Konto pracodawcy


Naszą wizją jest „dostarczanie przyszłości”

Raport Społeczny spółki Schenker, który właśnie opublikowała prezentuje sposób zarządzania firmą  w myśl idei zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. W publikacji opisane zostały różnorodne działania podejmowane we współpracy z interesariuszami firmy: pracownikami, klientami, kurierami, przewoźnikami, lokalnymi społecznościami i studentami. Przedstawione w Raporcie inicjatywy świadczą o otwarciu na dialog oraz budowaniu partnerskich relacji.

 - Nasza wizja to: „dostarczamy przyszłość”, a przyszłość budujemy dzięki zrównoważonemu rozwojowi. Tę strategię stosujemy od ostatnich 10 lat i jest to jeden z głównych elementów naszego sukcesu. Dbamy o równowagę między ekologią, etyką i ekonomią. Wzbogaciliśmy nasze podejście do zrównoważonego rozwoju poprzez wejście w Model EFQM - Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością, model, który stosują najlepsze firmy w Europie i na świecie. Dzięki niemu zaczęliśmy głębiej badać, jak wpływamy na otoczenie: społecznie i ekologicznie. To pozwoliło nam zbudować strategię odpowiedzialności społecznej w naszym przedsiębiorstwie, która jest integralną częścią planu strategicznego. - mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o.

Źródłem skutecznego CSR jest właśnie wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Wymaga ona stworzenia kultury organizacyjnej, która promuje zaangażowanie ludzi, m.in. poprzez wolontariat pracowniczy. Wtedy można lepiej rozumieć otoczenie i współpracować z nim, budując dobre relacje ze wszystkimi interesariuszami, w zgodzie ze środowiskiem i etyką. - Jednym z ważniejszych elementów, na których powinien koncentrować się moim zdaniem współczesny biznes należy korzystanie z usług i zaopatrywanie się u najlepszych dostawców – to znaczy takich firm, które w swojej praktyce biznesowej stosują zasady zrównoważonego rozwoju i dbają o ekologię. Dzięki takiemu podejściu zwiększa się poziom satysfakcji z pracy, lepiej rozumiemy firmę, rynek i zmiany zachodzące na rynku. - dodaje Janusz Górski.
Dla operatora logistycznego takiego jak DB Schenker jednym z newralgicznych obszarów jest wpływ naszych działań na środowisko naturalne. Dlatego firma skupia się na: na zielonej logistyce, na rozwijaniu usług intermodalnych i kolejowych, na obniżaniu emisji CO2, na szkoleniu kierowców z ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Buduje kulturę Lean, w której kładzie się nacisk na "wyszczuplanie" procesów poprzez umacnianie samodzielności i odpowiedzialności pracowników, którzy dbają o własne środowisko, osobiście promując ekologiczną kulturę przedsiębiorstwa.
Zamiast papieru strona inernetowa
Firma od lat buduje swój model biznesowy, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój oraz równowagę między ekonomią, etyką i ekologią.  Dla DB Schenker  jednym z newralgicznych obszarów jest kwestia wpływu jego działań na środowisko naturalne. Decyzja o publikacji raportu społecznego w formie strony internetowej nie była więc przypadkowa.
- Taka forma jest z jednej strony wyrazem szacunku dla ekologii, a z drugiej zapewnia nam możliwość systematycznego zbierania informacji zwrotnej od naszych interesariuszy. Przy pomocy specjalnej aplikacji można ocenić raport i jego zawartość.  Zachęcamy do tego.
Zależało nam również na tym aby raport był jak w największym stopniu dostępny dla potencjalnych zainteresowanych działalnością DB Schenker. W końcu to z myślą o nich jest on publikowany. - wyjaśnia Beata Konecka, Marketing Manager Schenker Sp. z o.o.
Internet spełnia kryterium dostępności doskonale. Kolejnym aspektem branym pod uwagę w tworzeniu raportu był jego czytelny i zrozumiały charakter. Celem było odejście od formuły grubej księgi na rzecz interaktywnego serwisu, który pozwala na szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji, przeczytanie, czy filtrowanie zebranego materiału w łatwy i przyjazny sposób.
- Przygotowana publikacja przedstawia działania prowadzone przez DB Schenker w Polsce w 2010 roku. Co do częstotliwości wydawania kolejnych raportów – zastanawiamy się jeszcze jak do tego podejść, mając do dyspozycji narzędzie, które stworzyliśmy. Chcemy zobaczyć też jak zostanie przyjęta obecna formuła. - dodaje Beata Konecka.

 „Raport Społeczny Schenker Sp. z o.o.2010 powstał według modelu EFQM (Europejski Model Zarządzania Jakością), który odzwierciedla sposób zarządzania firmą. Decyzja o wdrożenie Modelu Doskonałości EFQM, podyktowana była tym, że ponieważ jest to bardzo uniwersalne narzędzie, które obejmuje wszystkie aspekty zarządzania organizacją. Chodzi m.in. o przywództwo, budowanie polityki i strategii, procesy funkcjonujące w firmie oraz relacje z klientami, pracownikami i otoczeniem społecznym. Raport Społeczny Schenker Sp. z o.o. został opracowany zgodnie z ujednoliconymi zasadami sprawozdawczości CSR, stworzonymi przez Światową Inicjatywę Sprawozdawczą (Global Reporting Initiative - GRI). Warto dodać, że publikacja jest efektem pracy zespołowej przedstawicieli wszystkich kluczowych obszarów działalności firmy. Publikacja została zweryfikowana przez zewnętrznego audytora.


Raport znajduje się pod adresem: www.dbschenker-csr.pl

 

 

 

 

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
Dachser zapowiada utrzymanie stabilnej strategii rozwoju w Polsce
Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC