Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP należy do 1 proc. najlepszych firm w Europie w zakresie CSR

CHEP został zaliczony do grona 1 proc. najlepszych firm ocenianych w kategorii zrównoważonego rozwoju przez niezależną agencję ratingową EcoVadis. CHEP uzyskał poziom EcoVadis Gold już drugi rok z rzędu. EcoVadis Gold to najwyższy, dostępny poziom tej prestiżowej nagrody, przyznawany za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących uczciwych praktyk biznesowych, środowiska, praktyk zatrudnienia oraz łańcucha dostaw. CHEP w ramach oceny praktyk biznesowych uzyskało bardzo wysokie noty w kategorii zatrudnienia i fair play w biznesie.

EcoVadis jest niezależną agencją ratingową, która koncentruje się na monitoringu firm i instytucji w zakresie zrównoważonego rozwoju i wyników. Stosowana metodologia badania opiera się na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności w korporacjach obejmujących inicjatywę Global Reporting, ONZ Global Compact oraz normę ISO 26000 w odniesieniu do 150 kategorii wydatków i 140 krajów. EcoVadis ocenił 20  tys. dostawców z 99 krajów w 150 sektorach rynkowych.
CHEP należy do grupy Brambles Limited, globalnej firmy zajmującej się logistyką łańcucha dostaw, która jest wymieniana w rankingu Dow Jones Global Sustainability Index. Brambles jest sygnatariuszem porozumienia ONZ Global Compact i jego założeń 2020 Sustainability Goals, aktywnie angażując się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).
(źr. CHEP)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.