Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistics for a better world – czyli wolontariat w Ekol Logistics

Od początku swojej działalności firma Ekol Logistics kierowała się mottem “logistics for a better world”. Realizacja tego odbywa się przez Wolontariat Ekol, który tworzą różne projekty. Udział w nich bierze 6,5 tys. pracowników z 14 krajów. Dzień Wolontariatu Ekol łączy się z ideą Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzoną 5 grudnia.


W tym roku w ramach Wolontariatu Ekol, pracownicy przeprowadzili w sumie 38 projektów, z których każdy odpowiadał na inne, lokalne potrzeby. Działania przeprowadzane w wielu językach, w rożnych rejonach Europy, obejmowały min. sadzenie drzew, wizyty w domach dziecka, schroniskach dla zwierząt, szpitalach, hospicjach, warsztaty z niepełnosprawnymi, aukcje, oddawanie krwi, ubrań dla dzieci, książek, zabawek, oraz zbiórkę nakrętek w ramach kampanii organizowania wózków inwalidzkich.
- Zmieniliśmy naszą politykę CSR w oparciu o ideę działań na rzecz przyszłości społeczeństwa. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy obchodzić Dzień Wolontariatu Ekol 5 grudnia, a inspiracją dla nas by Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ONZ. Dzięki tym działaniom zachęciliśmy naszych pracowników, aby przeprowadzali projekty wolontariackie odpowiadające na potrzeby ich krajów lub regionów. Zależy nam na utrzymaniu naszych wysiłków zmierzających do kreowania zrównoważonych inicjatyw w ramach "Wolontariatu Ekol", które przeprowadziliśmy po raz pierwszy w tym roku. Jesteśmy też zdecydowani kontynuować Dzień Wolontariatu Ekol 5 grudnia każdego roku – powiedział Arzu Tan, dyrektor  marketingu korporacyjnego, w Ekol Logistics.

(źr. Ekol Logistics)


 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.