Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistics for a better world – czyli wolontariat w Ekol Logistics

Od początku swojej działalności firma Ekol Logistics kierowała się mottem “logistics for a better world”. Realizacja tego odbywa się przez Wolontariat Ekol, który tworzą różne projekty. Udział w nich bierze 6,5 tys. pracowników z 14 krajów. Dzień Wolontariatu Ekol łączy się z ideą Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzoną 5 grudnia.


W tym roku w ramach Wolontariatu Ekol, pracownicy przeprowadzili w sumie 38 projektów, z których każdy odpowiadał na inne, lokalne potrzeby. Działania przeprowadzane w wielu językach, w rożnych rejonach Europy, obejmowały min. sadzenie drzew, wizyty w domach dziecka, schroniskach dla zwierząt, szpitalach, hospicjach, warsztaty z niepełnosprawnymi, aukcje, oddawanie krwi, ubrań dla dzieci, książek, zabawek, oraz zbiórkę nakrętek w ramach kampanii organizowania wózków inwalidzkich.
- Zmieniliśmy naszą politykę CSR w oparciu o ideę działań na rzecz przyszłości społeczeństwa. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy obchodzić Dzień Wolontariatu Ekol 5 grudnia, a inspiracją dla nas by Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ONZ. Dzięki tym działaniom zachęciliśmy naszych pracowników, aby przeprowadzali projekty wolontariackie odpowiadające na potrzeby ich krajów lub regionów. Zależy nam na utrzymaniu naszych wysiłków zmierzających do kreowania zrównoważonych inicjatyw w ramach "Wolontariatu Ekol", które przeprowadziliśmy po raz pierwszy w tym roku. Jesteśmy też zdecydowani kontynuować Dzień Wolontariatu Ekol 5 grudnia każdego roku – powiedział Arzu Tan, dyrektor  marketingu korporacyjnego, w Ekol Logistics.

(źr. Ekol Logistics)


 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.