Dodaj ogłoszenie o pracy


Pracownicy Grupy Raben posadzili 11 tysięcy drzew w ramach akcji e-faktura=wyższa kultura

Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne na stałe wpisane są w działalność logistyczną Grupy Raben. Firma prowadzi różnego rodzaju akcje zachęcające do podjęcia wysiłku na rzecz ochrony środowiska. Jedną z nich jest kampania e-faktura=wyższa kultura, w ramach której Grupa Raben zachęca swoich klientów do zrezygnowania z papierowych wersji faktur na rzecz ich elektronicznych odpowiedników. Za każdą zgodę na otrzymywanie e-faktury firma sadzi drzewo w imieniu klienta.



Dzięki tej akcji, pracownicy Grupy Raben posadzili już prawie 11 tys. drzew. Z tego 9 tys. drzew już zneutralizowało w całym cyklu życia 5 625 000 kg dwutlenku węgla. Ostatnie nasadzenie - 1,5 tys. drzew, miało miejsce w październiku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego, których sadzonki zneutralizują w ciągu całego cyklu życia ponad 1 125 000 kg dwutlenku węgla.
- Główną odpowiedzialnością firmy logistycznej jest troska o wpływ na środowisko naturalne. Akcja e-faktura=wyższa kultura uświadamia odbiorców naszych usług, że czasem wystarczy podjąć mały krok, by osiągnąć widoczny efekt. Rezygnacja z papierowej wersji faktury nie tylko przyczynia się do zmniejszenia zużycia papieru oraz wycinki drzew, ale także sprawia, że wyrasta nowa roślina, która w całym cyklu życia neutralizuje 750 kg dwutlenku węgla. Już ponad 60 proc. naszych Klientów zdecydowało się otrzymywanie elektronicznej wersji dokumentów, a my dzięki nim posadziliśmy niemal 11 000 drzew - wymienia Marta Szymborska, menedżer ds. PR i CSR.

Podczas październikowej akcji część drzew została zakupiona również w ramach umowy Grupy Raben z klientami dotyczącej badania ich satysfakcji, w ramach którego za każdy wypełnionych kwestionariusz firma sadzi jedno drzewo. Partnerem akcji jest Fundacja Aeris Futuro, jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się projektami rekompensującym emisję gazów cieplarnianych do atmosfery poprzez sadzenie drzew, zwiększanie efektywności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (carbon offset).

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.